PFSVEMO: Strani jezik

Sad ste već na pola puta...
-sabina-
Posts: 50
Joined: Wed Jan 13, 2010 4:45 pm

Odg: PFSVEMO: Strani jezik

Post by -sabina- »

Kolege kakav je ispit iz engleskog (u Orašju), šta prof pita šta ne pita :-)

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

Odg: PFSVEMO: Strani jezik

Post by saradeever »

moze li mi netko samo reci sta treba ucit iz gramatike iz njemackog,na sto da obratim paznju?

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by crni-90 »

Njemački:

Da Bog sačuva!!

Ja radio kao konobar u Njemačkoj, nitko od Njemaca nije vjerovao da sam Auslander( tako oni zovu strance), jer po mom akcentu parim kao pravi Švabo. Naša dr. sc. Ružica Zeljko Zubac kaže da, iako znam pričati njemački, nije dovoljno samo to za prolaz. Ipak moram znati koje sve vrste zamjenica ima i po deklinirati ih!! Bože sačuvaj. Pa to mi u životu, nikada, ali baš nikada neće trebati!!

Nije mi đavo dao mira danas, imam nekoliko obitelji u Njemačkoj i zvao sam ih da im postavim ista pitanja kao što postavlja dr. sc. Ružica(ovo dr. stavljam zato što se g. hvali da je doktorirala na njemačkom). Pogodite, od njih 5-6, nitko mi nije uspio odgovoriti jedno cijelo pitanje.

Eto moja dr. sc. Ružice, Vi znate bolje njemački nego sami Nijemci. Vi znate šta treba, a Njemačka ne zna. Šteta, još od te rodbine ih je 4 visokoobrazovano, a ne znaju njemački.

Ne bi mene ljutilo to, nego su stvarno prošli svi koji nisu znali, ama, ne bi znali ni žvake u trgovini tražiti da zalutaju u Njem.

POUKA:

Ne upisujte ovaj predmet ako znate Njemački, jer na ovom predmetu, kako god to čudno bilo, NE TREBA ZNATI NJEMAČKI! Ko ne zna njemački i traži neki od stranih jezika da se na brzinu nabuba, ovo mu je pravi predmet. Ali, za nas poznavatelje njemačkoga, jednostavno nije podobar, jer mi po ocjeni dr. sc. Ružice ne znamo pričati njemački.

Kako god, ispada da sam se služio neverbalnom komunikacijom dok sam piće služio u njemačkom lokalu.

CrniBiser
Posts: 12
Joined: Wed Aug 29, 2012 6:27 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by CrniBiser »

Pozdrav,da li neko moze napisati nesto o ispitu iz njemackog jezika u Vitezu. 

ado84
Posts: 7
Joined: Tue Oct 29, 2013 12:24 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by ado84 »

kolege da li neko ima literaturu iz engleskog jezika sa druge godine

delfincic
Posts: 16
Joined: Wed Nov 17, 2010 10:24 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by delfincic »

https://szzhnz-k.ba/viewnews.php?id=220  Evo jedan povoljan kurs engleskog  jezika i u Mostaru.

Vanja_88
Posts: 1
Joined: Wed Nov 12, 2014 7:13 pm

PFSVEMO: Strani jezik

Post by Vanja_88 »

pozdrav, ja sam vanredan student. moze li neko napisati sto je sve potrebno nauciti iz gramatike njemackog jezika za ispit ( ukljucujuci prvi i drugi dio ispita). hvala unaprijed!

Post Reply

Return to “Druga godina”