PFSVEMO: Gospodarski sustav Europske unije

Sad ste već na pola puta...
iivvaa
Posts: 3
Joined: Tue Sep 29, 2009 5:38 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by iivvaa »

[quote="Mostarac"]
[quote="iivvaa"]
meni su bila pitanja izuzeci od pravila GATTa, mjere necarinske zastite i regionalna politika... vecinom budu 2 pitanja iz prvih 200 stranica i trece jedna od politika, najcesce regionalna, socijalna, poljoprivredna, trgovinska i pol konkurencije..
[/quote]Moja grupa..sve uradio osim necarinske zaštite, mada sam i to nešto djelimično..sad imam dekanski pa komisija..4.put izlazim cc.. ;(
[/quote]i jos me davio sta su tocno kontigenti a sta kvote i kako se to mora znat, pa pogledaj ak vec nisi odgovaro ;)

Nella
Posts: 10
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:04 am

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by Nella »

Pitanjce za one koji su vec prosli ovo:
Da li bolje polagati ovaj predmet u etapama / dijelovima ili citavo gradivo?
Hvala

geolina
Posts: 150
Joined: Tue Apr 07, 2009 8:36 am

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by geolina »

u prethodnim generacijama, gospodarski se polagao u cjelini, samo se politička polagala po parcijalama, neznam je li sto promjenjeno ove godine
Last edited by geolina on Wed Dec 14, 2011 1:50 am, edited 1 time in total.

Nella
Posts: 10
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:04 am

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by Nella »

Hvala puno.... :)

ivonaaa
Posts: 10
Joined: Mon Dec 07, 2009 5:00 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by ivonaaa »

[quote="geolina"]
[quote="Nella"]

Pitanjce za one koji su vec prosli ovo:
Da li bolje polagati ovaj predmet u etapama / dijelovima ili citavo gradivo?
Hvala
[/quote]

u prethodnim generacijama, gospodarski se polagao u cjelini, samo se politička polagala po parcijalama, neznam je li sto promjenjeno ove godine
[/quote]

sada se moze polagati preko kolokvija ali se moraju uraditi sva 3 pitanja solidno za prolaznost :( prvi nam je kolokvij tek u 1 mjesecu tako da se nadam dobrom rezultatu :)

mendy
Posts: 16
Joined: Mon Dec 07, 2009 12:27 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by mendy »

  mene zanima kako je tako mala prolaznost položenih na ispitu (prosjek 6-7,u bude ih oko 30 na pismenom ;(

garici
Posts: 16
Joined: Wed Dec 09, 2009 4:48 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by garici »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Naslov sve govori... :d055:
[/quote]
Pozdrav!
Pogledao sam skriptu iz Gospodarskog sustava EU, dobra je, ali bi je trebalo malo aktualizirati. BRoj drzava clanica EU se povecao a time i broj sudaca u Sudu pravde i jos neke sitnice. Inace je dobra.

POzdrav

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by Dama Pikova »

Pa kolega ažuriraj informacije, pa nam pošalji tu ažuriranu verziju da stavimo u skriptarnicu.

garici
Posts: 16
Joined: Wed Dec 09, 2009 4:48 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by garici »

Pozdrav kolegice!
Evo ukratko ovako: Sud pravde sad ima 27 sudaca i 8 pravobranitelja; Prvostupanjski sud 27 sudaca; Revizijski sud 27 sudaca. Komisija EU ima 27 komesara; Europski parlament predstavlja ca.492 miliona stanovnika. Ostalo je sve OK  ;)

Pozdrav
Last edited by garici on Wed Dec 14, 2011 1:51 am, edited 1 time in total.

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: GOSPODARSKI SUSTAV EUROPSKE UNIJE

Post by Legally Blonde »

He He He. Kolega garici, da mi ovaj  vaš posljednji post nije smiješan, bio bi žalostan. Kolegica Dama Pikova je odslušala i Međunarodno javno pravo i Pravo EU ...pa je i upoznata s tim...A njen komentar se sigurno odnosio na to da kada ste već skinuli skriptu... ispravite to fino u wordu... ;) pošaljete na naš e-mail: info@epravo.ba sa naznakom dopuna skripte ;) i mi to objavimo u skriptarnicu. :) Ipak ne možemo stići sve samo nas troje.
Hvala... :d055:

Post Reply

Return to “Druga godina”