PFSVEMO: Kazneno pravo

Sad ste već na pola puta...
blue
Posts: 7
Joined: Fri Mar 20, 2009 4:49 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by blue »

[quote="Nicol"]
glava 5,6,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33
  :five:
[/quote]


nekad je pitala sve glave iz KZ-a, i to totalno podmuklo postavljala pitanja tipa clanak 72 stavak 2...znalo je izaci po 300 ljudi a prodje jedva 10 i to je bila super prolaznost...ja sam se zbog nje prebacila u sarajevo ...i iskreno se nadam zbog buducih generacija da se joj je neko vec stao u kraj...jer ok je da ona obori nekoga zbog neznanja ali da se izivljava na studentima nije ok

geolina
Posts: 150
Joined: Tue Apr 07, 2009 8:36 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by geolina »

neznam kakva je bila
meni je profesorica sasvim ok
a nije teško ni spremiti a ni položiti
al isto tako imaš da ljudi dodju na ispit a neznaju ni što je kazneno djelo
pa tko se ne bi onda najutio

slavonka
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:02 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by slavonka »

bome me je postalo strah ovog ispita  :| nadam se da ću do drugog mjeseca promijeniti stanje  :w849:

blue
Posts: 7
Joined: Fri Mar 20, 2009 4:49 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by blue »

[quote="geolina"]
neznam kakva je bila
meni je profesorica sasvim ok
a nije teško ni spremiti a ni položiti
al isto tako imaš da ljudi dodju na ispit a neznaju ni što je kazneno djelo
pa tko se ne bi onda najutio
[/quote]

slazem se da dosta ljudi zna doci na ispit a da ga ne spremi, izadje samo da vidi kako je i odustane...u moje vrijeme pitanje kazneno djelo je dobijala probrana grupa ljudi koji su prozvani od strane profesorice da prvi pristupe usmenom ispitu, i nakon sto svi odgovore na pitanje sta je kazneno djelo i djelo malog znacaja, i poloze, mi ostali smo izlazili abecednim redom i molili Boga da dobijemo neko pitanje iz Bacica, a ne iz KZ tipa sto sam vec navela cl 72 stavak 2.
meni je drago ako se profesorica promjenila radi generacije koja sad polaze kazneno ali i radi buducih generacija , samo meni i 95% ljudi koji su studirali od 95 god  pa nadalje ona je ubjedljivo bila i ostala najgori profesor na pravu za cijelo vrijeme studiranja..
Pokojni prof Smit i prof Tomic su isto tako bili strogi profesori i bili veci autoriteti od nje, i kod njih se moralo znati da prodjes, ali bili su veci pedagozi i imali su mjerilo ocjenjivanja znanja od 2-5, a sto kod iste toga nema...

geolina
Posts: 150
Joined: Tue Apr 07, 2009 8:36 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by geolina »

Sve je moguće, ja sam izvanredni student pa možda je za redovne kriterij drugačiji,
iz sva tri predmeta koja sam odgovarala kod nje sam dobila 3,za razliku naprimjer od nekih gdje se veća ocijena od 2 nezna upisati,nevezano za znanje, zna i ovdje biti gulavih pitanja iz posebnog dijela, ali isto tako ako je primjetila da si radio dobro zna pustiti i samo na opći dio.
Možda godine čine svoje, pa se i ona smekšala, ovdje u Orašju više problema imamo s prof. Miljko, a za građansko i obiteljsko da ne pričam.

Nicol
Posts: 11
Joined: Sun Oct 11, 2009 4:13 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by Nicol »

Molim nekoga tko je položio nedavno, koje zakone sada pita, i ima li itko novu knjigu iz posebnog dijela? unaprijed hvala

slavonka
Posts: 52
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:02 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by slavonka »

jes plizzz...i mene zanimaju sve novosti oko kaznenog..
pa ako netko zna... :moli:

mendy
Posts: 16
Joined: Mon Dec 07, 2009 12:27 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by mendy »

kakva je profesorica na ispitu (dal gnjavi)  :woohoo:

nelica21
Posts: 11
Joined: Tue Dec 08, 2009 11:55 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by nelica21 »

Ja sam tek, izašla na prvi kolokvij iz Kaznenog ;pitanja su bila ne razumljiva!!!! Prošla sam, kroz iglene uši, ali mislim da će ovo biti prava borba sa njom, i njenim stilom rada!!
Pitanja s prvog kolok, ako nekog zanima su:
KAzneno pravo u užem i širem smislu,
koje odredbe regulira opći, a koji posebni dio,
Struktura posebnog djela
Vrste dispozicije
Posljedice
4 elementa kaznenog djela
Univerzalni princip
Odrediti vrijeme kaznenog djela
Retroaktivnost

Možda se pitanja nA prvi pogled čine jasnim, ali vjerujte kad čujete NJENE odg na ova pitanja ništa vam neće biti jasno
Pozz :tassa:

nelica21
Posts: 11
Joined: Tue Dec 08, 2009 11:55 am

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by nelica21 »

Pitanja iz Kaznenog, drugi kolokvij :
Uvijeti za postojanje napada i obrane
Izvori opasnosti kod krajnje nužde
Pokušaj
Vrste nepodobnog pokušaja
Elementi neuračunljivosti
Vrste namjere
Prividni idealni i realni sticaj
Supsidijaritet, Alternativitet, Inkluzija, konzumpcija, Specijalitet =trebalo samo ovo nabrojati
Uračunljivost


Sretno :f040:

Post Reply

Return to “Druga godina”