PFSVEMO: Kazneno pravo

Sad ste već na pola puta...
Post Reply
buduci pravnik
Posts: 21
Joined: Fri Nov 06, 2009 12:21 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by buduci pravnik »

hvala!
a koliko će biti kolokvija (ja sam vanredan, pa ne idem na predavanja i nisam informiran, ali mislim da ću moći
izlaziti s vama na kolokvije)?
Last edited by buduci pravnik on Tue Nov 09, 2010 3:10 pm, edited 1 time in total.

jjinx
Posts: 4
Joined: Thu Nov 11, 2010 2:49 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by jjinx »

[quote="blue"]
...meni je drago ako se profesorica promjenila radi generacije koja sad polaze kazneno ali i radi buducih generacija , samo meni i 95% ljudi koji su studirali od 95 god  pa nadalje ona je ubjedljivo bila i ostala najgori profesor na pravu za cijelo vrijeme studiranja..
Pokojni prof Smit i prof Tomic su isto tako bili strogi profesori i bili veci autoriteti od nje, i kod njih se moralo znati da prodjes, ali bili su veci pedagozi i imali su mjerilo ocjenjivanja znanja od 2-5, a sto kod iste toga nema...
[/quote]

Pozdrav Blue, ja sam jedna od tih koja je studirala od 95 pa nadalje, i potpuno se slažem s tvojim postom. brrrrrrrrrrrr najgora je bila, al sam uspjela položit od četvrti put i nastavit bez obnavljanja godine, te na kraju u roku diplomirati. Ipak se moglo, i može samo treba puno učiti..  :d055:
Last edited by jjinx on Sat Dec 10, 2011 4:35 pm, edited 1 time in total.

marietta
Posts: 19
Joined: Sat May 15, 2010 7:56 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by marietta »

Drage kolege i kolegice...u zimskom roku polazem(i moram poloziti) gradjansko, a onda se dajem na učenje kaznenog. Jeli mi dovoljno dva mjeseca ucenja da prodjem u travnju ili? Isto tako, buduci sam izvanredni student postoji li mogucnost da do ljeta polazem kazneno  putem kolokvija , kada i kako da saznam  termine sl....Polazem preostale ispite samo za stupnjevanje...

Hvala puno na brzom odgovoru! :D

mmarija
Posts: 7
Joined: Tue Apr 27, 2010 8:23 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by mmarija »

Izvanredni studenti ne mogu polagati kolokvije iz kaznenog ali mislim da mogu iz građanskog....mozes za 2 mj nauciti ali ako budes svakodnevno, intezivno radila na tome.....  :D :D
Last edited by mmarija on Sat Dec 10, 2011 4:36 pm, edited 1 time in total.

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by SIX »

:zamisljen:  interesuje me koju skriptu da koristim imaju tri skripte u skriptarnici...  i dal je Sabrina stroga jer sljedeći ispit izlazim kod nje  :zamisljen:
Last edited by SIX on Sun Feb 20, 2011 6:40 pm, edited 1 time in total.

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by SIX »

Polagao sam u Mostaru ispit kod Sabrine Horovic . Uglavnom ako kome moze pomoci postavljala je pitanja iz opceg dijela Kaznenog prava i to koliko sam upamtio : kazneno djelo, protupravnost i izuzeci protupravnosti sa posebnim osvrtom na nužnu odbranu i krajnju nuždu , klasifikacija kaznenog djela, sve vezano za kazne to me je pravo ispitala od vrsta kazni do zatvora i razloga opoziva uvjetne osude, maloljetnickog zatvora te koja se odgojna mjera moze upotrebiti prema kojem maloljetniku (mlađi ili stariji maloljetnik) te mlađem punoljetniku ... bilo je jos dosta ali ovoga se sjecam sretno svima...

marietta
Posts: 19
Joined: Sat May 15, 2010 7:56 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by marietta »

Nisam shvatila jesi li polozio? Iz cega si ucio( skripta-koja tocno?, knjige-koje tocno?)

Ako netko sazna da su u medjuvremenu dopustili kolokvije iz kaznenog i za izvanredne studente, javite, please, sto, kada i gdje...



Hvala i lijep pozdrav....

SIX
Posts: 38
Joined: Tue Nov 23, 2010 8:52 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by SIX »

Da, polozio sam...  Skripta iz skriptarnice Kazneno pravo (2)  i Kazneni zakon BiH....
Last edited by SIX on Sat Dec 10, 2011 4:32 pm, edited 1 time in total.

anaaa
Posts: 7
Joined: Thu Oct 06, 2011 11:47 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by anaaa »

je li  profesorica dala mogucnost izvanrednim studentima da izlaze na kolokvije?plzzz neko :)

Andy
Posts: 34
Joined: Wed Mar 30, 2011 9:54 pm

Odg: KAZNENO PRAVO

Post by Andy »

Je li itko učio kazneno iz one skripte koja ima 48.str., odnosno za prvi kolokvij svega 16.str?Može li se proći? Koliko sam ju pregledala skripta nije loša, iako treba nekih malih nadopuna.

Post Reply

Return to “Druga godina”