PFSVEMO: Ustavno pravo

Sad ste već na pola puta...
de santis
Posts: 2
Joined: Fri Apr 15, 2011 9:17 pm

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by de santis »

E sada bi molio da mi netko odgovori na ovo pitanje:Pravo na pošteno suđenje?Ja sam napisao u ispitu:pravo pristupa sudu,pravo na pravnu pomoć,na saslušanje...izgleda da nije to,da bi trebao odgovor biti drugačiji...

Dr-iudex
Posts: 3
Joined: Mon Apr 04, 2011 11:13 am

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by Dr-iudex »

Da li se kod prof Miljka može odgovarati usmeno. Može li mi neko dati odgovor.

LegallyBlondeX
Posts: 26
Joined: Tue Sep 20, 2011 8:41 pm

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by LegallyBlondeX »

[quote="de santis"]
E sada bi molio da mi netko odgovori na ovo pitanje:Pravo na pošteno suđenje?Ja sam napisao u ispitu:pravo pristupa sudu,pravo na pravnu pomoć,na saslušanje...izgleda da nije to,da bi trebao odgovor biti drugačiji...
[/quote]

Miljkina knjiga, strana 135. Pravo na pošteno suđenje se temelji na pravnim načelima kao što su: ravnopravnost stranaka, presumpcija nevinosti, neovisnost i nepristranost sudova, načelo javnosti, načelo ne bis in idem itd. E sad, ne znam treba li o svakom nešto reć, ima tu onda pisat tri stranice.

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by crni-90 »

zna li itko koje stranice iz knjige od Smerdela i Sokola ne treba učiti?

Hvala!

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by saradeever »

hm...ne znam koje tocno stranice ne treba,al bitniji ti je Sokol Smerdel nego Miljko. Meni su na roku u 9mje. bila sva pitanja iz S.S.! Ucila sam uglavnom po ovim pitanjima sta imaju tu na forumu,i jos neka dodatna i bilo je ok ;)

nolle
Posts: 81
Joined: Fri Nov 09, 2012 8:12 pm

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by nolle »

Kakva je prof Zvonko Miljko na ispitu? jel tezak ispit? jel se insistira na detaljima? jel profesor pusta? Pozdrav

Antifriz
Posts: 15
Joined: Sat Apr 16, 2011 6:10 am

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by Antifriz »

Ima li neko skriptu iz Ustavnog da je radjena po pitanjima koja se vrte u Vitezu i Orašju ili neku drugu ali da nije opširna? Hvala unaprijed

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by crni-90 »

Dobio sam mail od asistentice pa ću ga proslijediti ovdje na forumu, možda nekome bude od koristi:

Poštovani,

Osnovna literatura je: Zvonko Miljko, Ustavno uređenje Bosne i Hercegovine, Zagreb, 2006.
                                Smiljko Sokol, Branko Smerdel, Ustavno pravo, Zagreb, 2009., ili neko starije izdanje, ako imate.
Iz knjige Ustavno pravo autora Sokol -Smerdel morate učiti do ljudskih prava, a poslije toga većina studenata uči po knjizi prof. Miljke, gdje u prilogu imate Ustav BiH, Europsku Konvenciju o ljudskim pravima i Europsku povelju o lokalnoj samoupravi. Ukoliko se odlučite na to svakako bi iz knjige Sokol - Smerdel trebali pročitati i poglavlja: Temeljna pitanja ustrojstva državne vlasti i Načelo diobe i načelo jedinstva vlasti i oblici njihove primjene.

Pozdrav!

saradeever
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 12:51 am

Odg: PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by saradeever »

moje osobno iskustvo,i savjet svima koji polažu cijeli ispit odjednom, učite iz Sokol-Smerdela. iz Miljkine knjige naučite sve što se odnosi na BiH,a ostalo iz SS.

crni-90
Posts: 67
Joined: Thu Dec 08, 2011 10:17 pm

PFSVEMO: Ustavno pravo

Post by crni-90 »

Pitanaj sa posljednjeg roka do koje mi je proslijedila kolegica jedna:

Vrste nadležnosti u fed. Drž.
Aspekti poštenog suđenja
Pokretanje postupka u ust. Sudu.


VAŽNO!

Došao sam do kompilacije pitanja koja su aktualna za 2013. godinu. Radi bolje preglednosti sam ih postao u prvome postu na ovom topicu!!

Post Reply

Return to “Druga godina”