PFSVEMO: Rimsko pravo

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
TEA
Posts: 24
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:34 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by TEA »

ja bih dodala među ova pitanja i nasljedne redove sve-to često pita
max-treba većina

freya
Posts: 14
Joined: Sun Oct 18, 2009 4:01 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by freya »

uglavnom pita samo ta pitanja, ko udje na ispit medju prvima ta pitanja ga ne mogu promasit. zato ih naucite tecno i prvi u red za odgovaranje ;)

Azra Omeragić
Posts: 5
Joined: Sat Dec 05, 2009 7:38 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by Azra Omeragić »

zašto u prvi red

chuck
Posts: 5
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:49 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by chuck »

zna li netko neka pitanja koja asistentica daje za pismeni dio ako zna bio bih mu zahvalan

nelica21
Posts: 11
Joined: Tue Dec 08, 2009 11:55 am

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by nelica21 »

[quote="max"]
moraju li se znati baš svi oni nazivi na latinskom??
[/quote]

Bolje za tebe da ih znaš, jer ti često postavi pitanje onako kako je latinski naziv za to??
Nije nemoguće teško,. Sjednš li i naučiš!! Ja nisam imala problema s njim,.Za mene je Opća bila zahtjevnija.
Iz iskustva bih ti preporučila da prvo rješavaš rim, jer ti se svi ostali predmeti temelje na njemu, pa čak i druga godina.

krajnjevrijeme
Posts: 15
Joined: Tue Mar 23, 2010 2:50 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by krajnjevrijeme »

zovko je legenda :D
jednom dosao na ispit, kad je ugledao koliko nas je, pita: "sta je ovo"? :mrgreen: kazemo: "pa ispit profesore" :p031: kaze legenda, : "a neeeemogu ja sad, dodjite drugi put" :f010: :f010: :f010:

Alniyat
Posts: 514
Joined: Wed Aug 26, 2009 10:36 am

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by Alniyat »

Iz koje knjige ucite? Horvat?

ivana.....
Posts: 43
Joined: Tue Jun 22, 2010 10:46 am

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by ivana..... »

prof.Zovko je jedan od najboljih profesora definitivno jedino ako baš nije dobre volje pa te npr.izbaci iako točno odgovoriš ili kao što je kod mene bilo da sam imala dvije petice iz Rima a u indeksu završila četvrtica iz razloga što sam već imala Nacionalnu i Opću pet. i da, već spomenuti slučaj da odgađa ispite i po par tjedana, mislim na usmeni. ali sve u svemu on je legenda ako znaš kako razmišlja i kako se treba postaviti. a to je da morate pokazati da vjerujete u sebe i svoje znanje, dakle opušteno, samouvjereno, precizno i pametno. a za sve je to potrebno znanje. ponekad nije dovoljna ni knjiga, kažem ponekad jer trebaš razumjeti o čemu pričaš. a sve naučeno dobro dođe za kasnije. 

PanonskiMornar
Posts: 3
Joined: Tue Jul 13, 2010 1:01 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by PanonskiMornar »

Jel mi mozete reci da li je to pismeni ili usmeni ispit.Ili oboje?
citam nesto o polaganju ispita u dva dijela????

zidane_
Posts: 64
Joined: Tue Aug 18, 2009 6:07 pm

Odg: RIMSKO PRAVO

Post by zidane_ »

Ja sam sa pravnog fakulteta Tuzla, takodjer i nama predaje prof. Zovko. Asistentica radi najvise posla, prof nam drzao 2 predavanja i 3 predavanje-potpisi  :mrgreen:  .....

Dobar je covjek, samo sto mu je mrsko sve , hehehe. Trazi znanje, tj da se ne uce bas napamet neke stvari :)  primjerice kod zaloznog prava , sta se daje u zalog i tako to. Sta ako duznik ne udovolji duznosti sta ce uraditi , to mi je postavio na osmom pitanju ja se sav izgubio , i tri puta se vracao na mene, i govori sacekaj sljedeci rok, i meni samo padne na pamet pa prodace, govori haj daj index :) hehehehe....

Postoji pretpostavka da kada ispruzi noge na usmenom onda Vas obara sto posto :)))  :lol: :lol: 

Pozdrav kolege, Tyzla

Post Reply

Return to “Prva godina”