PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Hannibal
Posts: 1019
Joined: Mon Apr 04, 2011 2:02 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Hannibal »

Ako ces iskreno mislim da je to nemoguce jer em sto si predmeti obimni i teski,em je kriterij a pojedinim predmetima znatno pogorsam nego predhodnih godina,tako da si dosta vjerovatno naivna ako mislis dati neophodan broj ispita za uslov u tako kratkom roku,oni koji kazu da nije teska su je grdni podcjenili,pogledaj samo statistiku prolaska ako ti nije jasno pa ces vidjeti,ja licno ne znam nijedno covjeka koji je uspio ocistiti trecu godinu u roku,a sada su apsolventi.

sanell
Posts: 211
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:25 am

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by sanell »

nek' ti je sa srecom..

nuki_cika
Posts: 1757
Joined: Fri Aug 06, 2010 10:30 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by nuki_cika »

Objasnio sam ja kolegici pojedinacno svaki predmet u p.poruci.
Od druge jeste lakša malo,ali kad uporedimo kvantitet materije pojednično treća ja mnogo obimbnija nego druga
Hanibal je upravu.Kriteriji na nekim predmetima su dosta pooštreni u odnosu na ranije godine
Kriteriji na pojednim predmetima su jako čudni,tako i kad naucis neki predmet nisi siguran da ceš ga položiti.
I nije sad to samo uzeti uciti i evo ga gotovo.
Ne znam kako to drugi rade,ali ja evo konkretno kad uzmem prvi put da ucim neku lekcije ili par lekcija ili par stranica skripte meni to služi samo za upoznavanje sa tom materijom i ne trudim se da ja to odmah znam,tek drugi put potrudim se da zapamtim što je više moguće,a treci put samo utvrđujem i ponavljam,tako da sad uzeti tako i uciti preostala dva mjeseca 9 predmeta je moguće,ali da das 200% svojih mogucnosti,bukvalno da ne izlaziš iz kuće ta dva mjeseca i buljiš u skripte,a sa druge strane i to je nemoguće,jer u kontinuitetu možes uciti najviše 2 sata,pa se odmoriti malo,i onda dođe do preopterecenja i sasmim tim mozak sporije memoriše informacije,a tako tim sebi možes samo sebi bolest navući.
Razmisli ti kolegice dobro o tome i o posljedicama.
Iskreno ja da sam na tvom mjestu uzeo bi nekoliko predmeta i spremao bez nekog prevelikog opterecenja.

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by aidaim »

[quote="ocajna_kucanica"]
Nova sam na forumu i imala bih jedno pitanje, zanima me vase misljenje :)
Naime, prenijela sam na trecu godinu jedan predmet iz druge godine, i mislim da cu ga se na 2.terminu rijesiti, tj. pocetkom jula. poslije toga bih mogla izaci na KPP I i II 15.7.
Eh, zanima me, sta vi mislite, da li postoji sansa da dam godinu u septembru ako stvarno cijelo ljeto zrtvujem i posvetim se strebanju? koliko sam mogla procitati ovdje, treca godina i nije nesto pretjerano teska, najgore su obligacije i EU, a dovoljno bi mi bilo da polozim samo obligacije da bih upisala 4?

[/quote]Ja studiram po starom sistemu,ostao mi  je pozitivni dio ustava, tako da smo skoro u istoj situaciji.. Ja mislim da ću moći dati uslov u septembru, ako sad pložim 1 ispit iz treće..Mada vi možete prenijeti samo 1 ispit valjda, mislim da je itekako moguće položiti 4-5 ispita u dva roka, ja sam tako prošle godine  :)

pravosudje
Posts: 22
Joined: Fri Sep 10, 2010 11:25 am

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by pravosudje »

jutros sam htjela prijaviti ispite, ali vec su bili zatvoreni za prijavu...sta da radim??? zar od 10.06.-do 15.06. ne podrazumijeva i 15.06. ima li neko ideju, kome da se obratim za pomoc?

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Lisaa »

Studentskoj sluzbi.

emina h
Posts: 389
Joined: Tue Nov 02, 2010 9:04 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by emina h »

Ja sam maloprije prijavila. Meni je uspjelo- pokušaj opet za svaki slučaj..

pravosudje
Posts: 22
Joined: Fri Sep 10, 2010 11:25 am

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by pravosudje »

ziva bila emina!!! sreco moja... evo i ja uspjedoh prijaviti! juce zvala studentsku, sekirala se, pokusavala nesto.... puno hvala na informaciji, nebih se sjetila da jutros ponovo pokusam. hvala i zelim da polozis sve ispite....i hvala ovom dobrom forumu..neznam sta bi bez njega!

emina h
Posts: 389
Joined: Tue Nov 02, 2010 9:04 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by emina h »

Baš mi je drago da si uspjela  :D

emily
Posts: 228
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:37 pm

Odg: Treća godina | Opća diskusija...

Post by emily »

Moze li mi neko reci je li sigurno da se ispiti za septembar mogu prijaviti do 10.7. (stari rezim)?

Post Reply

Return to “III godina”