PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
student95
Posts: 63
Joined: Sun Sep 13, 2015 10:10 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by student95 »

svaka cast ako si to sve uspio u tako kratkom roku..naravno treba samo pozitivno gledati jer cim se kreces u drustvu gdje je negativna prica, negativni ljudi i sl. mnogo su manje sanse za uspjeh..


______________________________

http://www.:cenzura:/
http://:cenzura:/

Damir22
Posts: 9
Joined: Wed Dec 22, 2010 11:38 am

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Damir22 »

Poz. Hoce li neko u pon na fax, trebao bih da prijavim jedan ispit ali mi se ne prelazi 350km zbog toga:( Pa ako ima neko neka mi se javi u privatne, dogovorimo se:)

ocajna_kucanica
Posts: 94
Joined: Tue Jun 14, 2011 9:28 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by ocajna_kucanica »

Pozdrav svim kolegama :)
Naime, i ja sam studentica PFSA,ali neaktivna ima 4 godine. Stala sam na trecoj, ostalo mi stvarno sa druge godine.  I dok sam studirala, nisam bila neki student iskreno receno. Gledala sam sto je moguce vise prepisati i izvuci se ispod kapi-sada tek shvatam, na svoju stetu!
Naime, planiram na jesen aBd upisati opet trecu, ali ono sto je vaznije, do tada namjeravam ''vratiti se'' na prvu i drugu.. zelim te neke osnove naknadno nauciti, moram.
Po vasem misljenju, koje predmete treba da uzmem i savladam osnove? Molim bez nekih ruznih komentara, svjesna sam da nisam trebala prepisivati itd, ali tako je bilo i nema povratka. Zato sada i zelim da ispravim gresku.
U pitanju je tzv ''stara Bolonja''.
Hvala unaprijed na odgovoru :)

student95
Posts: 63
Joined: Sun Sep 13, 2015 10:10 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by student95 »

uzmi prelistaj malo staru literaturu koju imas i samouvjereno u 3. godini. Nema tu stida nikakvog studiras zbog sebe ne zbog drugih!


______________________________

http://www.:cenzura:/
http://:cenzura:/

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Takatsuki Sen »

Pa jasno je i njoj da treba prelistati staru literaturu, zato je i postavila pitanje. Pita te konkretno koju literaturu za koje predmete da prelista.
Last edited by Takatsuki Sen on Sun Jun 12, 2016 11:02 pm, edited 1 time in total.

ocajna_kucanica
Posts: 94
Joined: Tue Jun 14, 2011 9:28 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by ocajna_kucanica »

Pa je li moguce da niko od kolega nema 5 minuta da napise neki savjet, prijedlog?

elm@
Posts: 269
Joined: Tue May 03, 2011 7:15 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by elm@ »

Kolegice ocajna _kucanice jako je teško reći koju literaturu opet, odnosno prvi put da prelistate. Čisto zato što mislim da je jako mali procenat ljudi koji bi i sam pristao na takvu muku. Lično, lagano se gnušam svakoga tko je položio prepisivajući i polagajući na bubice, ali im isto tako i stišćem ruku jer ja za to sama hrabrosti nemam.

Moj jedini savjet je da na trećoj godini što prije skačite prof. Bikića i Obligacije s vrata. Uzmite knjigu i idite na njegova predavanja, pa će te sami shvatiti gdje su vam rupe u znanju i uzeti dodatnu literaturu ako već osjetite potrebu za istom.

Ponavljam, Obligacije uzmite paralelno knjigu i skriptu i odgovarajte na pitanja. Idite na predavanja i izlazite parcijalno. Inače se piša krv da se može nastaviti dalje.

Ako još nekako mogu pomoći na raspolaganju sam

archii
Posts: 19
Joined: Sat Dec 15, 2012 7:34 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by archii »

Pozdrav kolege!Jel moze neko podijeliti iskustvo oko kolizije na nasem faxu za R studente,tacnije princip i placanje? Hvala :)

xx94
Posts: 67
Joined: Thu Sep 19, 2013 1:49 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by xx94 »

Prodajem sve knjige za trecu godinu.Vecina knjiga je orginal (obligacije 1,obligacije 2,praktikum,naknada stete,radno,socijalno,kpp 1,kpp 2,eu).Uz knjige prodajem i pripadajuce skripte(dosta novih) te biljeske.pp

Dincica_
Posts: 949
Joined: Sun Oct 07, 2012 5:48 pm

Odg: PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Post by Dincica_ »

I ja za 4 ako ti treba

Post Reply

Return to “III godina”