PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dzeniii
Posts: 929
Joined: Tue Jan 05, 2010 12:00 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by Dzeniii »

A rekli su da je knjiga izdanje 2012. E svašta vala.. Ne pišite nikakve komentare ako niste sigurni da su tačni !!!

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

Kolegice izdanje i jeste od 2012,samo što je izašlo iz štampe 2013,to se često događa.....I ja sam po kolegicinom koja je napisala naziv knjige i izdanje našao tu knjigu na internetu,ima jedna iz 2007,samo sa Kešetovićem,a ova je sa njima 3,i zato sam i pitao jel potrebno sve da se uči.....A zašto se ne zna ko će ispitivati stari sistem i koja literatura to je do naših rukovodilaca,jer neće da se izjasne.....Za Bolonjce se zna...A sad imamo 2 odgovorna nastavnika koja mogu to raditi..

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by kp500 »

Upravu ste kolega sada morate naučiti 460 stranica i ništa se ne preskoče. Evo pričao sam sa rodicom sa ekonomije i kaze da je profesor bas zeznut i da je pretesko poloziti. Kažu mi kolege sa faksa da će od sada on ispitivati na svim rokovima i da je kod profesora sasvim normalno da izađe 150-200 studenata, a da položi 5 ili kada je dobre volje 10. Zna se da će on ispitivati i stari sistem jer je on profesor na Finansijama i finansijskom pravu, a profesor iz Mostara je na četvrtoj godini.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

To kažu i naši kada je nekada bio,valjda prije par godina na Ekonomskoj Politici,kod nas i izađe preko 100 a ne položi ni desetak........Nas nema u vrh glave da 10 izađe,ne da nas nema već ne izlazi,to je onda kao i Jahić,10 izađe 10 padne,prosjek...mislim na stari sistem,drugo što je to izgleda jedini predmet koji zajedno polažemo..

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by kp500 »

Stari sistem i bolonja polažu sve ispite skupa. Samo kod ovih ispita sto bolonja ima 1 i 2 odrede za stari sistem termin kada je Bolonji ispit 2.

justBiH
Posts: 105
Joined: Thu Sep 02, 2010 3:35 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by justBiH »

Joj ljudi manimo se prognoza vec sacekajmo do ispita ili do predavanja kada nemamo drugih informacija . Ovako samo unosimo konfuziju i ispadamo smijesni

bianconero
Posts: 133
Joined: Fri Jun 29, 2012 2:48 pm

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by bianconero »

Je li govorio jutros sta znacajno na predavanjima?

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by Takatsuki Sen »

Nije. Samo diktirao neke stvari ali sve to ima u knjizi. Preradili smo onaj prvi dio od 30ak stranica.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by vuk usamljeni »

Izašli su izgleda svi rokovi do kraja godine..samo nema opet finansija sa terminima...

Thorin
Posts: 18
Joined: Sun Nov 16, 2014 12:47 am

PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Post by Thorin »

Nema termina za aprilski rok za ostale ima http://www.pfsa.unsa.ba/pf/category/iii ... ed-ispita/

Post Reply

Return to “III godina”