PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
forumas
Posts: 23
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:08 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by forumas »

Da li se Finasije mogu polagati a da nije ociscena druga god.?Ima li test iz ovog predmeta?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by Dama Pikova »

[quote="forumas"]
Da li se Finasije mogu polagati a da nije ociscena druga god.?Ima li test iz ovog predmeta?
[/quote]

Ako se nijedan predmet ne može polagati prije čiste godine, kako onda finansije mogu biti izuzetak? Ne, ne mogu se polagati. Nema testova, nema parcijala.

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by elSaik »

Za one koji su bez problema položili ovaj predmet - iz čega se sprema? Hvala.

amra
Posts: 181
Joined: Sat Aug 29, 2009 12:31 am

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by amra »

[quote="elSaik"]
Za one koji su bez problema položili ovaj predmet - iz čega se sprema? Hvala.
[/quote]


i mene zanima iz  cega se sprema ovaj ispit. Da li postoje neka pitanja po kojima se uci? neka skripta?

emily
Posts: 228
Joined: Tue Sep 22, 2009 1:37 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by emily »

Ja spremam iz knjige i kako sam cula ljudi pricaju da covjek otvori knjigu i procita nasumice 3 pitanja. Ne znam da li je bilo nekih promjena u ''tehnici''?! :f040: :f035:

babydux
Posts: 9
Joined: Tue Jun 30, 2009 12:34 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by babydux »

Ja sam cu da je sisitem isti k`o na socijoligiji, dobijes tri esejska pitanja i pises ko konj... :)

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by Swatch83 »

[quote="babydux"]
Ja sam cu da je sisitem isti k`o na socijoligiji, dobijes tri esejska pitanja i pises ko konj... :)
[/quote]
Da i to sve za nekih 45 min jer vrijeme koje prof potroši dok se svi smire i dok podijeli papire i pitanja ulazi u onaj sat vremena koji je predviđen da ustvari radiš ispit

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by lala »

[quote="amra"]
[quote="elSaik"]
Za one koji su bez problema položili ovaj predmet - iz čega se sprema? Hvala.
[/quote]


i mene zanima iz  cega se sprema ovaj ispit. Da li postoje neka pitanja po kojima se uci? neka skripta?
[/quote]

Uči se iz skripte, nipošto iz knjige, pošto na ispitu nemate dovoljno vremenani  da napišete sve iz skirpte, a kamoli iz knjige.  Ima ih nekoliko, jedna od nekih 70 str, druga od nekih 60-tak, treća oko 38. Neki čak kažu da ni ova od 38 str. nije loša :). Teško je samo malo za naučiti, jer je većina gradiva vrlo dosadno napisana, a lako za položiti. Trudite se da izađete na prvom januarsko/februarskom terminu, jer su tad i najveće ocjene, na ostalim rokovima su uglavnom 6-ice i 7-ice.

kimba
Posts: 9
Joined: Fri Sep 11, 2009 8:09 pm

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by kimba »

znaci ta skripta od 38 strana je dovoljna da se polozi

Aazraa
Posts: 43
Joined: Fri Aug 21, 2009 1:25 am

Odg: Finansije i finansijsko pravo

Post by Aazraa »

pa da li imaju negdje ove skripte da se nabave ..imaju li u skriptarnici ? ja se malo pravila pametna pa knjigu nabavila ..hahahahha

Post Reply

Return to “III godina”