PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova

Odg: Obligaciono pravo opći i posebni dio

Post by Dama Pikova »

Kolega pita može li se posebni dio odgovarati odvojeno od općeg u septembru (obrisano je pitanje), po bolonji su to dva različita predmeta, dakle ne pričamo o bolonji.

Naprijed

Post by Naprijed »

[quote="Dama Pikova"]
@Naprijed

Hajde molim te pitaj te stvari na temi za stari sistem. Ovo je za bolonjce.
[/quote]

ne znam tačno kako sam postavio pitanje, ali odnosilo se na bolonju. Jer ja, iako studiram po starom sistemu, na osnovu toga što sam bio na predavanjima iz obligacija imam pravo da izlazim sa studentima koji studiraju po "bolonji"  i zanima me da li ćete vi "bolonjci" imati u Septembru termine za Opći dio ili Posebni dio ? isto kao što je i sada bilo ovaj Jun/Jul ispitni rok .

Dama Pikova

Post by Dama Pikova »

Pa to su, napisala sam već, dva različita predmeta, tako da uvijek budu rokovi za oba. Odvojeni rokovi, jedan za opći, drugi za posebni dio.

Naprijed

Post by Naprijed »

i molim te da sljedeci put pitas koji dio pitanja ti nije jasan, objasnit cu ti, a ne ovako da brises pitanje i sama sebi pravis dupli posao.

Naprijed

Post by Naprijed »

"Odvojeni rokovi, jedan za opći, drugi za posebni dio."  ------> ovo je dovoljno, znaci da ce biti i to je to . Hvala ti  ;)

SABINI

Post by SABINI »

A postoji li mogucnost da u posebnom dijelu ne dodje ugovor ili tuzba,jer prelistavajuci postove-naisla sam na pitanja koja su bila na prvom roku i nisma vidjela kao 10-ti zadatak da je bio ugovor ili tuzba?????????

fairy

Post by fairy »

Postoji, ali ce ti onda doci zadatak umjesto toga..

reuf

Post by reuf »

Imal iko iskustva, dozvoljava li profesor izlazak na ispit sa licnom?? Indeks mi je na ovjeri, na studentskoj...

pufnicapahuljica

Post by pufnicapahuljica »

Asistentica je na ispitu pa trebas njoj samo prije ispita reci za index.I sa mnom je bio isti slucaj. Dovoljna ti je licna karta .

reuf

Post by reuf »

A vrijedil nam rizikovat sa tom licnom kartom, jel to 100%? Mozda je bolje da zamolimo na studentskoj da nam vrate indeks za ispit, vjerujem da ce htjet!?

Edit:
Sorry, ne procitah dobro, kazes sa tobom je BIO isti slucaj,...znaci to moze sigurno...
Ok onda, hvala puno!
Last edited by reuf on Sun Jun 27, 2010 8:02 pm, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “III godina”