PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jagodica
Posts: 213
Joined: Fri Nov 19, 2010 8:39 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by jagodica »

Pa jest u 17h PISMENI a u 13h je ko zeli odgovrati usmeno

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Nejraaa »

Rok koji je zakazan 1.6. u 12 je usmeno ili pismeno? I može li se profesor naći na fakultetu naredne sedmice u vrijeme konsultacija ako neko zna?

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by rale88 »

Pitao sam ja prof neki dan hoce li biti usmeni i rekao mi je vjerovatno da hoce pratiti obavjestenja na oglasnoj ploci eto toliko vezano za to, a mene zanima na usmenom koliko pitanja postavi da neko prenese utiske prvi put izlazim pa da znam sta me ceka :-D

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by kp500 »

I-ja-kolega-u-petak-pitao-profesora-hoce-li-biti-usmeno-on-mi-rekao-prvi-termin-ce-biti-pismeno-a-drugi-sigurno-usmeno

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by rale88 »

Tebi je rekao poslije mene znaci to je najnovija infor a ostadosmo uskraceni cini mi se za inform kakav bude usmeni ispit al ajd mozda niko nije polagao usmeno ;-)

Nejraaa
Posts: 380
Joined: Fri Dec 31, 2010 8:06 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Nejraaa »

[quote="rale88"]
Pitao sam ja prof neki dan hoce li biti usmeni i rekao mi je vjerovatno da hoce pratiti obavjestenja na oglasnoj ploci eto toliko vezano za to, a mene zanima na usmenom koliko pitanja postavi da neko prenese utiske prvi put izlazim pa da znam sta me ceka :-D
[/quote]

Ja nisam izlazila usmeno da polažem ali jesam prisustvovala dva puta usmenom ispitu. Oba puta je bio otprilike isti princip kako je izgledao usmeni. Profesor uzme knjigu iz obligacija i gdje se knjiga otvori tu zareda pitanja. Svakome da po jedno pitanje i onda krene od početka i krene odgovaranje na to pitanje. Nije baš isti tretman sa svima. Mislim da studenti koji izlaze prvi put i koje profesor ne poznaje s predavanja imaju manje šanse da će položiti. Sjećam se jedne cure koja je odgovarala faktički sve isto kako bih i ja, a ja sam pred sobom imala otvorenu knjigu i pratila sam njen odgovor od riječi do riječi. Onda je profesor pitao za sve što je govorila da postavi neki primjer, mada u knjizi nije bilo primjera i trebala je ona sama da nešto smisli. Znam da ni ja nisam imala nikakve ideje kakav bi primjer dala da sam na njenom mjestu, ne mogu se sad sjetiti lekcije. Uglavnom djevojka nije na kraju položila, a ponavljam isti odgovor bih i ja dala s otvorenom knjigom. Nekoga je pitao tri pitanja uz dodatna podpitanja. Nekoga je pitao tri direktna pitanja i nije ništa dalje ispitivao. Neko je slabije znao, neko nije nikako, neko je znao dobro ali nije bilo dovoljno. Na ovim usmenim gdje sam ja bila, oba puta su položile samo osobe koje su već izlazile na ispit i dobili su jasna, direktna pitanja, dali direktne odgovore i to je bilo to.

Uglavnom, ako ćete prvi put vidjeti lice profesora Bikića na usmenom ispitu, radije izađite pismeno ili se pomirite s tim da ćete vjerovatno prvi put pasti. :D

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by rale88 »

Hvala kolegice na iscrpnom odgovoru ocigledno susreti po hodnicima faxa nece biti dovoljni heh hvala jos jednom barem sad znam sta me ceka

kaubojka
Posts: 474
Joined: Thu Oct 22, 2009 4:25 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by kaubojka »

zna li neko satnicu za pismeni 15tog?

Blair
Posts: 82
Joined: Wed Dec 19, 2012 8:06 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Blair »

jel samo usmeno bilo obligacije danas??

bianconero
Posts: 133
Joined: Fri Jun 29, 2012 2:48 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by bianconero »

je li istina da na svakom usmenom ispitu prof. da nekoliko minuta da se napise koncept na papir?

Post Reply

Return to “III godina”