PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
She
Posts: 58
Joined: Thu Sep 12, 2013 2:21 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by She »

Sto se mene tice uzasna je prolaznist bila. Govorili su kao da se treba samo osnovno reci iz lekcije kada ti postavi i tako to, ali u ponedjeljak nije bilo bas tako, trazio je dosta, cak nije htio ni puno pomagati :/

Pandora
Posts: 264
Joined: Tue Sep 07, 2010 11:19 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Pandora »

Lex komisaria? Gdje je to u knjizi? :)

AmraS
Posts: 148
Joined: Tue Oct 11, 2011 6:52 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by AmraS »

Pa ljudi da je tako lahko kako vi mislite, ne bi niko ni izlazio pismeno. Logicno da se treba znati, nekad postavi neko pitanja da vidi uci li se iz knjige ili iz skripte-i to je sasvim ok. Nisam ni mislila skracivati lekcije, nego pitam jel peglativan kad znas, tipa Duvnjaka koji je po meni fakat peglativan, ko hafiz sam ucila :D

Stari Grad
Posts: 42
Joined: Sun Oct 09, 2011 11:35 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Stari Grad »

[quote="She"]
Sto se mene tice uzasna je prolaznist bila. Govorili su kao da se treba samo osnovno reci iz lekcije kada ti postavi i tako to, ali u ponedjeljak nije bilo bas tako, trazio je dosta, cak nije htio ni puno pomagati :/
[/quote]
Mozda ce ovo ruzno zvucati, ali naguzovace vecina studenata polaze 99% ispita, red je da je jedan malo tezi za proci. Obligacije su kompleksno gradivo, zar mislite da se moze poloziti sa nekim povrsnim ucenjem ? A ovo za pomaganje, pa nisu socijalna sluzba nego profesori, da li pomaze ijedan drugi profesor na usmenom, naravno da ne pomaze. Za sljedeci put sada bar znate kako to sve izgleda, naucite, i ne krivite druge za svoj neuspjeh.

AmraS
Posts: 148
Joined: Tue Oct 11, 2011 6:52 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by AmraS »

Tacno, ne ocekujem od njega da mi pomaze. Ili znam ili  ne znam.. a kako vidim nista nije abnormalno postavljao

Lorelaj
Posts: 17
Joined: Wed Feb 12, 2014 3:32 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Lorelaj »

Zna li neko je li prof rekao kad mozemo ocekivati rezultate?

She
Posts: 58
Joined: Thu Sep 12, 2013 2:21 pm

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by She »

[quote="Stari Grad"]
Mozda ce ovo ruzno zvucati, ali naguzovace vecina studenata polaze 99% ispita, red je da je jedan malo tezi za proci. Obligacije su kompleksno gradivo, zar mislite da se moze poloziti sa nekim povrsnim ucenjem ? A ovo za pomaganje, pa nisu socijalna sluzba nego profesori, da li pomaze ijedan drugi profesor na usmenom, naravno da ne pomaze. Za sljedeci put sada bar znate kako to sve izgleda, naucite, i ne krivite druge za svoj neuspjeh.
[/quote]
Pogresno ste me razumjeli, samo sam rekla da nije jednostavno kao sto su neki pricali i govorili da su skoro svi polozili usmeno ! Naravno da se treba dobro nauciti, ovaj predmet jeste jedan od najvaznijih predmeta na pravnom fakultetu. Sto se tice profesora on je bio extra, pokusao je da nas sve malo opusti prije nego sto je poceo ispitivati, sa svojim salama i kako on to vec radi, ali prolaznost je bila mala.. A sto se tice nekih studenata sto tako polazu ispite, preko bubica i sl., o njima nemam sta reci, ali i na obligacijama je bilo takvih, na zalost.....

Nejla
Posts: 165
Joined: Sat Oct 09, 2010 2:27 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Nejla »

Da li se uci naknada stete za integralno?

Stari Grad
Posts: 42
Joined: Sun Oct 09, 2011 11:35 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by Stari Grad »

[quote="Nejla"]
Da li se uci naknada stete za integralno?
[/quote]
Ne, to je gradivo posebnog dijela.
She, ovo sto si sada napisala je sasvim druga prica, i slazem se sa tobom.

YoDona
Posts: 319
Joined: Sat Sep 12, 2009 10:00 am

PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Post by YoDona »

jedina olaksavajuca cinjenica je da na usmenom dobijemo manje pitanja u odnosu na pismeni ispit,ali u svakom slucaju se mora prefektno znati. a slazem se s kolegicom "she" da su obligacije okosnica studija na pravnom fakultetu i  mnogo mojih kolega je doslo do obligacija i nakon toga su otisli u kiseljak,ne sto ih je ne,moguce nauciti i poloziti nego sto im se jednstavno nije dalo temeljito nauciti.

Post Reply

Return to “III godina”