PFSA: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Julie
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 29, 2010 9:30 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Julie »

Ako u presudi stavimo da je poslodavac duzan vratiti zaposlenika na posao i to sve ostalo sta ide, da li onda po clanu 140. tacka 41 ima nekog uticaja odnosno treba li poslodavac biti kaznjen novcanom kaznom od 1000 do 7000 KM i treba li se to navesti u presudi

Nesto mi je sad to palo na pamet :h055:

I kod zapisnika, u vezi radnog vremena, tu je sve ok ili je nesto prekrseno? zapisnik mi je bas grozan pa ne mogu da skontam
I sta sa zaposlenicima koji su dobili otkaz zbog ucesca u strajku, to je nezakonit otkaz a prema cl 97 ako zaposlenik prihvati izmjenu ugovora o radu zadrzava pravo da to pobija jel? smanjena plata je isto krsenje zakona po cl 69?
Last edited by Julie on Tue May 15, 2012 7:48 pm, edited 1 time in total.

bambi_88
Posts: 367
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:19 am

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by bambi_88 »

Ja racunam za radno vrijeme od 7-22 to je 15 sati normalno puno radno vrijeme recimo 8 sati ako podijelimo 15 sati na 2 smjene to je 7 i pol sati mozda vrijedi cl 33da jedan period duzi od drugog ili ? Da 1 smjena radi od 7-16 a 2 smj 16-22 ili? Jel mozemo mi neke stvari u zapisniku izmisliti ili se moramo drzati striktno drzati tih cinjenica?
Last edited by bambi_88 on Tue May 15, 2012 9:21 pm, edited 1 time in total.

ally mcbeal
Posts: 794
Joined: Wed Jan 20, 2010 12:23 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by ally mcbeal »

kad cemo znati ishod ovih nasih vjezbica ?

tvoj idol
Posts: 240
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:25 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by tvoj idol »

Koliko sam načuo, treba da dođemo naredne sedmice na predavanja jer profesorica neće objavljivati rezultate nigdje drugo.
Valjda će nam na predavanjima to saopštiti ili šta već..  :mrgreen:

Daks
Posts: 231
Joined: Fri Mar 27, 2009 12:34 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Daks »

Vjerujem da će to biti objavljeno prije.

Julie
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 29, 2010 9:30 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Julie »

Ja mislim da ce prof to mozda okaciti na oglasnu dole kod kabineta, sumnjam da ce citati ocjene i studente na predavanju, ona bas postuje anonimnost studenata pa mi to nema smisla.

Cinderella_cool
Posts: 135
Joined: Wed Dec 28, 2011 8:03 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Cinderella_cool »

[quote="tvoj idol"]
Koliko sam načuo, treba da dođemo naredne sedmice na predavanja jer profesorica neće objavljivati rezultate nigdje drugo.
Valjda će nam na predavanjima to saopštiti ili šta već..  :mrgreen:
[/quote]

bas me interesuje gdje si to cuo/cula jer nisam propustila nijedno predavanje i ona to nije rekla...:/

Julie
Posts: 1016
Joined: Sun Aug 29, 2010 9:30 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Julie »

Ljudi ba kako cemo mi imati kliniku iduce sedmice kad je parcijala iz kpp-a u 14 i 15 h u srijedu :zamisljen:

Daks
Posts: 231
Joined: Fri Mar 27, 2009 12:34 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by Daks »

Profesorica Jasminka je najodgovorniji profesor kojeg sam do sada sreo na fakultetu (čast još nekim izuzecima) i svaki put kada je rekla nešto to je tako i bilo i naravno bilo je na vrijeme.Ako je rekla na predavanjima onda na predavanjima,ma da mislim da će rezultate objaviti na oglasnoj ploči dole pored svoga kabineta kao i sve ostalo što objavi,a na predavanjima jedino može dati svoj komentar i diskutovati sa nama o radovim,ukazati nam na greške i slično,ali opet ponavljam moje mišljenje je da će rezultati biti u ponedeljak na oglasnoj ploči pored kabineta prof.Jasminke!

tvoj idol
Posts: 240
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:25 pm

Odg: Pravna klinika iz radnog prava (izborni predmet)

Post by tvoj idol »

Kad je upis ? :D

Post Reply

Return to “III godina”