PFSA: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
anestezija
Posts: 445
Joined: Fri Jun 26, 2009 12:40 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by anestezija »

Hvala na odgovoru kolegice. :) Evo ucim ove komitete, to i nije problem, ali posto nemam ovaj slucaj Sejdic-Finci sa predavanja, nasla sam ga na internetu, ali toga ima bruka. Ne znam sta trebam da ucim odatle pored ovog izdvojenog misljenja. Ma, potcijenila sam ovaj predmet, definitivno. :(

Edit: Jos jedno pitanje, kad si tako ljubazna. :)
Sto se tice ovih komiteta, je l' treba svaki podnaslov uciti? I ove clanove iz prvog podnaslova npr. Komiteta za ljudska prava - Medjunarodni pakt o gradjanskim i politickim pravima?
Last edited by anestezija on Thu Sep 29, 2011 7:14 pm, edited 1 time in total.

Asja S
Posts: 65
Joined: Mon Jan 10, 2011 3:23 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by Asja S »

Imas konvencije i komitete u sklopu svake lekcije...samo zapamti kad su donesene i stupile na snagu! ide prvo konvencija pa komitet....a slusaj sejdic finci,presuda je vazna,to izdvojeno misljenje...modeli implementacije,to ne znam ni ja...:O  elem,te ostale slucajeve iscitaj i napisi sebi presude od svakog...pa cisto da znas,a kad naucis predsatvke,znat ces koja je ispunjena u konkretnim tim slucajevima
:D

anestezija
Posts: 445
Joined: Fri Jun 26, 2009 12:40 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by anestezija »

Grrr, nema mi nocas spavanja. :D E, da, jos jedno pitanje, pise li se koncept? :mrgreen: Hvala jos jednom puno i vidimo se sutra! :D

Asja S
Posts: 65
Joined: Mon Jan 10, 2011 3:23 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by Asja S »

Ne pise se koncept,on samo na brzaka ostavi par pitanja i to je to...nemas ti sta tu dugo da pricas,cini ti se ;)    malo procitaj i esej...see ya ;)

armina
Posts: 19
Joined: Fri Sep 11, 2009 8:46 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by armina »

kolegeee,jel neko zna tacan datum drugog junsko-julskog roka kad je odrzan ispit iz ove klinike?????????help :) :moli:

mido117
Posts: 312
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:36 am

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by mido117 »

jeli ima neko ko je prosle god uzeo  pravnu kliniku iz ljudskih prava,a da nije polozio?

spavalica
Posts: 245
Joined: Wed Oct 27, 2010 2:28 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by spavalica »

Ja sam je uzela,polozila,al je jos nisam upisala... imas rok 12,cini mi se... nije ti teska za poloziti, ako si esej radio, nece te ni peglati..

scrat
Posts: 81
Joined: Sat Aug 29, 2009 3:47 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by scrat »

Nisam polozila, a nisam radila esej. Nisam nikad ni izasla, jer nisam ocistila 2 godinu.
Ako budes izlazio molim te javi kako je bilo i sta te je pitao. Jedno znam za sigurno, a to je da ass odgovara na sve mailove i to u veoma kratkom roku. Ako te nesto konkretno zanima, neces dugo cekati na odgovor.

spavalica
Posts: 245
Joined: Wed Oct 27, 2010 2:28 pm

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by spavalica »

Hoce li se ispit odrzati 12.2? ili je i on pomjeren :D

mido117
Posts: 312
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:36 am

Odg: Pravna klinika iz ljudskih prava (izborni predmet)

Post by mido117 »

neznam,ja sam slal vise puta ass meil da ga pitam za ispit pa mi sad bed opet slat da ga pitam jel pomjereno ,ako mu ti posaljes javi sta je odg,on uvijek odgovori.meni je reko oko 10 da ce bit,i treba ponjet esej koji smo radila na ispit:)))

Post Reply

Return to “III godina”