PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
tvitu
Posts: 45
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:42 pm

Odg: GPP

Post by tvitu »

pita li profesor, onih prvih 30ak strana knjige, jer je meni toliko taj dio dosadan, da zaspem na svakoj stranici (:

tnx

Laly
Posts: 146
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:57 pm

Odg: GPP

Post by Laly »

Parnicni postupak:tuzbe,litiskontestacija,protivtuzba,sudsko poravnanje,mjesna nadleznost,nacelo dispozitivnosti,parnicni postupak,vazenje norni procesnog prava,revizija i ponavljanje postupka,povlacenje tuzbe,vjestacenje kao dokazno sredstvo,dokazni postupak,postupak u sporovima male vrijednosti,povrat u prijasnje stanje,nacelo slobodne ocjene dokaza,dokaz i dokazna sredstva,stvarna nadleznost,imenovanje prethodnika,siromasno pravo,nacelo kontradiktornosti,svjedoci i vjestaci,presuda na osnovu priznanja,presuda na osnovu odricanja,rjesenje.

Vanparnicni postupak:nacela vanparnicnog postupka,teorije vanparnicnog postupka,obiljezje vanparnicnog postupka,proglasenje nestalog lica umrlim,uredjenje medja,sudski depozit,dozvola za zakljucenje braka,zadrzavanje dusevno bolesnih osoba u zdravstvenoj ustanovi,nacelo kontradiktornosti
izvrsni postupak:letece izvrsenje,uslovi izvrsnosti,klauzula izvrsnosti,nacelo socijalnosti,nacelo sudskog upravljanja postupkom,nacelo vremenskog prioriteta,izvrsenje na nekretninama,licitaciona prodaja nekretnina,izvrsenje na pokretnim i nepokretnim stvarima.

P.S. jesu li ova pitanja iz parnicnog i vanparnicnog dijela  koje prof postavlja na ispitu ili postoje jos neka ?...molim sve one koji smatraju da ima jos pitanja da napisu...unaprijed hvala,,,,

Dinchyyy
Posts: 19
Joined: Tue Jan 05, 2010 7:35 pm

Odg: GPP

Post by Dinchyyy »

vanparnicni i izvrsni postupak je ispit iz drugog semestra?a gpp do vanparnicnog, ??

poker
Posts: 78
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:26 am

Odg: GPP

Post by poker »

Može li mi neko objasniti gdje se nalazi profesorov kabinet? Hvala unaprijed :D

tvitu
Posts: 45
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:42 pm

Odg: GPP

Post by tvitu »

prvi sprat-desno...pa drugi kabinet...

poker
Posts: 78
Joined: Wed Sep 09, 2009 12:26 am

Odg: GPP

Post by poker »

Hvala!!!

Laly
Posts: 146
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:57 pm

Odg: GPP

Post by Laly »

Kako danas prodje ispit?? Da li je prof rekao da li ce biti na drugom terminu ili ce doci zamjena?? Hvala!

mirelah@
Posts: 10
Joined: Mon May 31, 2010 11:28 pm

Odg: GPP

Post by mirelah@ »

Danas je prof. bio jako raspolozen. Prvi put izlazim i bas sam pozitivno iznenadjena  :) Rekao je da ce biti i na drugom terminu, a za septembar ne znam. Sretno  ;)

mirelah@
Posts: 10
Joined: Mon May 31, 2010 11:28 pm

Odg: GPP

Post by mirelah@ »

Samo je ispit jako dugo trajao. Mislim da je zadnja grupa usla oko 16:45, a ispit je poceo u 10  :S

dino_tz
Posts: 13
Joined: Tue Apr 06, 2010 8:53 pm

Odg: GPP

Post by dino_tz »

Pozdrav za kolege i koleginice u Sarajevu!Postoji li mogucnost da se trampimo za profesore iz gpp Tuzla-Sarajevo?Svi pisete kako je to lagan ispit i da je bezveze,dok je u Tuzli taj ispit visa matematika. Znam kolege koji dosta dugo izlaze na gpp kod asistentice Džamne,medjutim niko ne prolazi po starom sistemu.Pa eto jedna molba,ako moze Profa iz Sarajeva da nam dodje koji termin u Tuzlu  :).
Pozdrav iz Tuzle!

dino_tz

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”