PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
endem
Posts: 88
Joined: Fri Mar 26, 2010 12:23 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by endem »

Nisam siguran da priznaje, moguce je da je kolegica stara bolonja

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by aidaim »

Vjerovatno, nisam čula do sad da išta parcijalno priznaje, hvala svejedno.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Malo pročešljajte ovu rubriku i mislim da priznaje,nisam siguran jer nisam izlazio,al po komentarima,kad se malo dalje čita vidi se da mnogi kažu ostalo samo to i to..Po svemu mislim da priznaje..kao prije je i pisao ako prvo pitanje ne znaš koje je bilo i opet te to pita,prije,sad već slabije to radi..malo prelistajte temu..

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by aidaim »

Ma listala sam prije nekad, gotovo sam sigurna da ništa parcijalno ne priznaje, kao što ni to više ne važi da postavi isto prvo pitanje.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

U razgovoru sa kolegama sam skontao da priznaje..a kažu ako išta znaš i kažeš da drugi put sigurno polažiš samo treba pričati ono na početku pitanja udarno,ne pegla.to što ja znam i čujem,niko nije na njega kukao da je oštetio,pomaže..

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by aidaim »

Aha, ja sam čula isto da je dobar, kažu pita ono osnovno, mada je pooštrio kriterij, hvala kolege na info. Daj ba ima vas još apsolvenata, treba nam informacija ovjeravamo li mi ikako godinu, meni je jedna cura rekla da kao apsolvent ne moraš više ovjeravat samo polažeš to ispita što ti je ostalo, upišeš se i to ti je sva obaveza, ali više nisam ni ja sigurna, pa zna li neko jesmo li trebali ovjeriti godinu, mi apsolventi stari sistem?
Last edited by aidaim on Tue Sep 02, 2014 6:49 pm, edited 1 time in total.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Joj,komplikovano.Kada si prvi put upisan u četvrtu godinu nisi Apsolvent.Kada prođe ta godina,onda ima apsolventski staž i,koliko ja znam,ništa nemam u indeksu ni da je apsolventski staž ni da sam upisivao,bilo je to prije 5-6 godina,pa nisam baš siguran,a pauzirao sam,al uglavnom nema te godine,tj.Apsolventskog staža upisanog,a bitno je da se ta godina ne plaća..E kad,znači,prođe i ta godina Apsolventskog staža onda ide sve kao i prije,obnove,uplate,ovjere..sve isto samo što imamo Apsolventske rokove,jel jasnije sada?

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by aidaim »

Jasno je meni sve, samo znam šta mi je rečeno, studenti sa statusom apsolventa bez obzira koji put upisuju ništa ne ovjeravaju, jer oni su kao, odslušali svoje, a ok ako ti znaš sigurno da treba ovjeravat, ja svakako trebam onda iduće godine po tome..

saly
Posts: 93
Joined: Sun Sep 06, 2009 9:39 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by saly »

Nakon sto prodje godina apsolventskog staza koja je besplatna ,nakon toga ne treba se nista ovjeravati,samo se u oktobru upise opet 4 godina ,tj. uplati se 100 KM po nepolozenom ispitu.
I to je to ,ne trebaju se vise ovjeravati semestri jer je vec sve ovjerenó.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

ja prenosim,kolegice svoje iskustvo ali i kolega..Znam da su mi u aprilu tražili da ovjerim al sam rekao imam ispit,pa dajte mi materijale da ispunim pa ču do maja ovjeriti,kao može..Al nisam..a znam da če mi sad kad budem obnavljao tražiti i to,uz upisni materijal,al to ču ponijeti ispunjeno i zajedno predati.I ja sam prije mislio kad završiš sa IV godinom da nemaš više nikakvih obaveza,al kod nas je tako..Kako je na drugim fakultetima ne znam.

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”