PFSA: Obligacije - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
malinaac
Posts: 129
Joined: Sun Oct 21, 2012 3:05 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by malinaac »

Uglavnom pitanja postavlja listajuci po knjizi
Mjenja pitanja ako neko ne zna
Moje misljenje ko god da je ucio osnovno po kjizi
Polozit ce. Sretno.

DILCE82
Posts: 7
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:01 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by DILCE82 »

Pozz, kolege. Može li neko napisati po kojoj knjizi se uči? Ja nisam izašao na obligacije pet godina, sad sam se aktivirao  (H)  da li je literatura ostala ista? One dvije knjige: opći i posebni dio?
Svaki savjet je dobrodošao  :d055:  hvala

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by elica »

[quote="DILCE82"]
Pozz, kolege. Može li neko napisati po kojoj knjizi se uči? Ja nisam izašao na obligacije pet godina, sad sam se aktivirao  (H)  da li je literatura ostala ista? One dvije knjige: opći i posebni dio?
Svaki savjet je dobrodošao  :d055:  hvala
[/quote]

Materija se sastoji od tri knjige i to Obligaciono pravo-opći dio, Naknada stete i Obligaciono pravo-posebni dio ili tzv. praktikum. Autor sve tri knjige je prof. Bikic. Ispit se polaze usmeno kod profesora. Rekao je da se moze polagati iz dijelova, tj. po knjigama.

DILCE82
Posts: 7
Joined: Thu Sep 24, 2009 11:01 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by DILCE82 »

Elica, Hvalaaa puno. Ako imaš, slučajno, link sa kakvim pitanjima, ili neke smjernice, molim te, napiši mi. Fakat sam zastario sa učenjem, pa mi je sve strano :(

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by elica »

[quote="DILCE82"]
Elica, Hvalaaa puno. Ako imaš, slučajno, link sa kakvim pitanjima, ili neke smjernice, molim te, napiši mi. Fakat sam zastario sa učenjem, pa mi je sve strano :(
[/quote]

Nema udarnih pitanja. Moze pitati sve. Moj je savjet da pocnes citati knjige jednu po jednu, pa ako bude bilo nejasnoca, pisi profesoru ili idi na konsultacije.

marokanac
Posts: 20
Joined: Wed Dec 14, 2011 1:55 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by marokanac »

Koliko ja znam studenti koji studiraju po starom sistemu ne uce knjigu "naknada stete" vec je taj dio obrađen u tzv. crvenoj knjizi-opsti dio,i da je to sasvim dovoljno sto se tice naknade stete..Sto se tice posebnog dijela takođe se ne ucesvi ugovori vec njih deset +medjunarodna prodaja robe..

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by elica »

[quote="marokanac"]
Koliko ja znam studenti koji studiraju po starom sistemu ne uce knjigu "naknada stete" vec je taj dio obrađen u tzv. crvenoj knjizi-opsti dio,i da je to sasvim dovoljno sto se tice naknade stete..Sto se tice posebnog dijela takođe se ne ucesvi ugovori vec njih deset +medjunarodna prodaja robe..

[/quote]

To mi prof. nije rekao, vec je potvrdio da se radi o tri knjige. Mozda je to bilo nekada ranije? Kad si ti polagao? Hvala.

marokanac
Posts: 20
Joined: Wed Dec 14, 2011 1:55 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by marokanac »

nisam polagao al sam prisustvovao polaganju.. to je bilo u proteklog skolskoj godini..

dulcinella
Posts: 64
Joined: Fri Jul 24, 2009 7:02 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by dulcinella »

[quote="marokanac"]
Koliko ja znam studenti koji studiraju po starom sistemu ne uce knjigu "naknada stete" vec je taj dio obrađen u tzv. crvenoj knjizi-opsti dio,i da je to sasvim dovoljno sto se tice naknade stete..Sto se tice posebnog dijela takođe se ne ucesvi ugovori vec njih deset +medjunarodna prodaja robe..

[/quote]

Ja potvrdjujem ovu informaciju. Cak je profesor rekao to par puta na ispitu. Dakle, stari sistem uci Naknadu stete iz crvene knjige, a posebna knjiga je za bolonjce.

hilmo h
Posts: 139
Joined: Wed Jan 14, 2015 9:06 pm

Re: PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by hilmo h »

može li neko da napiše kakao je danas bilo na ispitu?

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”