Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Aida_ida »

Zna li iko informacije o tom sastanku danas?
Hocete li da se svi sastanemo nekad sljedece sedmice?

Ako je neko uclanjen na fb grupu stari sistem ,nek napise samo da se sastajemo tad i tad...

Koji bi vam dan odgovarao?

I u Srbiji kako citam su se izborili da im se produzi stari sistem.

http://www.peticije24.com/a/64164

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by elica »

Zdravo svima! Danas sam bila u kancelariji USP-a i razgovarala sam sa Merimom.
Rekao mi je sljedece:

1. Za podnosenje inicijative Ministarstvu obrazovanja KS je nadlezan Studentski parlament, a ne USP. S tim u vezi, USP ne moze podnositi datu inicijativu Ministarstvu pa nece ni razmatrati to pitanje, ali ce u slucaju potrebe i u okviru svojih nadleznosti i mogucnosti pruziti svu podrsku inicijativi.

2. Prema informacijama koje on ima, Studentski parlament je zaprimio incijativu ne samo studenata naseg Fakulteta, vec i drugih (Medicina et al).

3. Istakao je da je upitno kada ce biti formirana Vlada KS, pa s tim u vezi i kada ce se moci podnijeti inicijativa Ministarstvu koje bi onda trebalo uputiti inicijativu za izmjenu Zakona Skupstini KS, te i kada bi ista dosla uopce na red u Skupstini.

LejlaPr
Posts: 25
Joined: Thu Jan 29, 2015 9:01 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by LejlaPr »

Istina je da SPUS podnosi inicijativu ministarstvu,ali zar USP nije mogao podnijeti  prijedlog  SPUS-u,pa da oni znaju koji su sve studenti,i u kolikom broju,zainteresovani,za pomenutu inicijativu.Ne mozemo mi,kao pojedinci istuputi ispred svih ostalih studenata,valjda je to trebalo uraditi udruzenje.

Provjerena je i  tacna informacija da je inicijativa upucena ministarstvu pocetkom sedmice.I u narednih 15 dana ce se znati,ds li ce ministarstvo uputiti ptijedlog vladi za izmjenu zakona,ili zastupnici u skupstini.Sad je sad je pitanje u kakvom obliku je upucena inicijativa,i koji su sve studenti obuhvaceni istom.Smatra se da ce uglavnom problem biti rijesen u martu mjesecu,pozz

LejlaPr
Posts: 25
Joined: Thu Jan 29, 2015 9:01 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by LejlaPr »

Kolegice Aida_ida,

Izborili su se i Tuzlanskom kantonu,Zeničko-dobojskom,Republici Srpskoj,a od zemalja u okruženju,Hrvatska i Srbija
U Zeničko dobojskom su taj problem riješili za par dana.Studenti su izašli na proteste,sazvana skupština,i usvojena izmjena  zakona,i u Tuzlanskom su im dali još jednu godinu,imaju i svoju facebook grupu(IMATRIKULANTI UNTZ - STARI SISTEM),samo su morali potpisati neki obrazac,ko to nije uradio prebačen je na bolonju

Bitno je da se organizujemo,jer samo  i samo zajedništvom i dobrom organizacijom možemo nešto promjeniti

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Aida_ida »

Znam kolegice ,samo sam htjela reci da se skoro "cijela regija" bori za to i apsurd bi bio da mi budemo izostavljeni.

  :S

Sta mislite da potpisemo online peticiju i proslijedimo SPUS-u ili direktno ministarstvu??Nista ne gubimo svakako.


Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Aida_ida »

Drage kolege,napravili smo i peticiju.

Izvolite potpisati.

http://www.onlinepeticija.com/peticija_ ... _-pravni_f

Molim vas da se odazovete u sto vecem broju,dijelite ovo putem facebooka ostalim kolegama ili na bilo koji nacin...samo je bitno da bude veci odziv!

Harun2
Posts: 30
Joined: Thu Jan 15, 2015 9:40 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Harun2 »

Molim vas da podijelite i potpisete peticiju da se produzi rok starom sistemu

http://www.onlinepeticija.com/peticija_ ... _-pravni_f


Hvala!

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by vuk usamljeni »

Hajmo kolege i kolegice potpisujte,za  dobro sviju nas ovu peticiju,ne bojte se,ako sakrijete'podatke' niko ih ne vidi drugi osim onih koji trebaju i kojima vjerujemo..Posebno molim kolege da se više uključe,pa nemojmo dozvoliti da su kolegice hrabrije od nas,de da budemo ravnopravni,do nas je.Dajte nešto od sebe,većina nas koji ovo radimo realno možemo završiti u dosadašnjem roku,al se borimo za sve da mogu po ovom režimu i završiti,do vas je razmislite..

Peticija:

http://www.onlinepeticija.com/peticija_ ... _-pravni_f

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by vuk usamljeni »

Počeli su i Mediji da na nas obraćaju pažnju i dalje će se širiti,samo to većinu nas kolega i kolegica ne zanima kako se vidi,nema veze,svako sebi kroji sudbinu............Članak preuzet od studentskog portla u osnivanju IBA/official/

http://ibabih.com/info_portal/30-09-201 ... -programu/

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”