Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Harun2
Posts: 30
Joined: Thu Jan 15, 2015 9:40 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Harun2 »

Rok za završetak studija za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu i studente koji su u prvu godinu studija upisani 2008/2009. i ranije je 30.09.2015. godine. Nakon isteka tog roka, studenti ne gube pravo školovanja, nego nastavljaju studirati po novom planu i programu. Definisano je Zakonom o visokom obrazovanju KS, kao i ovom odlukom.


imela
Posts: 17
Joined: Tue Apr 20, 2010 8:39 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by imela »

Izvini molim te,odakle si ti?Trebao bi nam neko iz Sarajeva da stupi u kontakt sa USP-om.Hvala
Last edited by imela on Fri Jan 23, 2015 9:15 am, edited 1 time in total.

imela
Posts: 17
Joined: Tue Apr 20, 2010 8:39 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by imela »

Elice,


Izvini molim te,odakle si ti?Trebao bi nam neko iz Sarajeva da stupi u kontakt sa USP-om.Hvala
Last edited by imela on Fri Jan 23, 2015 9:16 am, edited 1 time in total.

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by elica »

Zdravo! Ja sam iz Sarajeva. Harun me je vec kontaktirao i pitao da li bih mogla otici do USP-a. Rekla sam da mogu, ali sam u medjuvremenu "zaglavila" u ucenju, pa nisam uspjela otici do faksa. Mogu otici u ponedjeljak, ako to nije kasno.

imela
Posts: 17
Joined: Tue Apr 20, 2010 8:39 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by imela »

Može,naravno  :) Lijep pozdrav

kp500
Posts: 623
Joined: Thu Jan 07, 2010 9:16 pm

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by kp500 »

Kolega Harune zahvaljujem Vam se što ste potvrdili moje tvrdnje sa dokumentom iz 2009 godine. Dakle, ova incijativa je stvarno zbog starog sistema kako vi stari sistem ne bi morali polagati razliku predmeta od prve godine, a Bolonji upisanoj prije 2008/09 godine se ukida samo aprilski rok. Samo nije mi bilo poznato da stari sistem ima bezuslovne upise čak od 2009. Hvala Vam još jednom i nadam se da će Vam omogućiti studiranje po starom sistemu do 2018.

Harun2
Posts: 30
Joined: Thu Jan 15, 2015 9:40 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by Harun2 »

Ima li nam elice?

LejlaPr
Posts: 25
Joined: Thu Jan 29, 2015 9:01 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by LejlaPr »

Ovo na našem fakultetu je stvarno sramota,na svim ostalim su se već uveliko organizovali,potpisuju peticije,idu u ministarstvo,razgovaraju sa zastupnicima u skupštini,a mi samo sjedimo i čekamo da neko drugi riješi naše probleme,iako je najveci broj studenata upravo na Pravnom.A kada dođe septembar,bit će kuknjave :).Koliko vidim samo 5-6 studenta komentariše,a nekidan samo na jednom ispitu je bilo oko 100 prijava,a gdje su ostali....

nadza
Posts: 15
Joined: Thu Oct 23, 2014 10:01 am

Inicijativa za produženju roka, za završetak studija po starom nastavnom planu

Post by nadza »

Pozzz i ja sam student starog rezima i sada sam treca god.  Stariji sam student, a i radim,tako da nisam toliko u toku sa desavanjima na faxu! Podrzavam svaku incijativu u tom smislu,i dajem glas za potpisivanje peticije! Znam da nas ima dosta, cak sam iznenadjena koliko starijih osoba kao i ja studira, zato moramo pronaci nekakav nacin da skupimo jos vise glasova, i da svi budemo informisani !!  :d055:

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”