Literatura za stari sistem studiranja

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
mubka1
Posts: 5
Joined: Sat Sep 27, 2014 10:35 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by mubka1 »

Može li mi neko reći koja se literatura koristi za spremanje Građanskog i Krivičnog prava po starom sistemu studiranja?

mubka1
Posts: 5
Joined: Sat Sep 27, 2014 10:35 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by mubka1 »

[quote="mubka1"]
Može li mi neko reći koja se literatura koristi za spremanje Građanskog i Krivičnog prava po starom sistemu studiranja?
[/quote]
Naime, davno sam položila ispite I i dijela II godine (ostalo mi je Građansko, Krivično i Ustavno pravo), pa želim da stepenujem, a krajnji rok za to je 30.09.2015. godine. Pošto, iz tog razloga, ne smijem fuliti ni jedan ispit, potrebna mi je kompletna informacija o osnovnoj i dodatnoj literaturi za ove ispite.

Hvala

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Literatura za stari sistem studiranja

Post by elica »

[quote="mubka1"]
Naime, davno sam položila ispite I i dijela II godine (ostalo mi je Građansko, Krivično i Ustavno pravo), pa želim da stepenujem, a krajnji rok za to je 30.09.2015. godine. Pošto, iz tog razloga, ne smijem fuliti ni jedan ispit, potrebna mi je kompletna informacija o osnovnoj i dodatnoj literaturi za ove ispite.

Hvala
[/quote]

Zdravo! Mozda ce biti najbolje da profesorima/asistentima sa navedenih predmeta posaljes email i dobijes informacije iz prve ruke. U nastavku je lista literature za te predmete, a koju sam napravila na osnovu dokumenata o literaturi koji se mogu naci na web-stranici Fakulteta. Sretno!

Ustavno pravo:
Sokol, S., Smerdel, B., Ustavno pravo, Zagreb, 1998. i
Sokol, S., Smerdel, B., Ustavno pravo, Zagreb, 2006.
Ustav BiH, Ustav FBiH (precisceni tekst)

Krivicno pravo:
Petrović, B., Jovašević, D., Krivično pravo I, Opći dio, Pravni fakultet Sarajevo, Sarajevo, 2011.
Petrović, B., Jovašević, D.,Krivično pravo II, Posebni dio, Pravni fakultet Sarajevo, Sarajevo, 2011.
Krivični zakon Bosne i Hercegovine
Krivični zakon Federacije Bosne i Hercegovine

Gradjansko pravo:
M. Vedriš – P. Klarić: Građansko pravo, Zagreb, 1996.
Zbirka vaţećih propisa u BiH: Temeljni zakoni iz oblasti građanskog prava, Sarajevo, izdaje se svake školske godine.
Okvirni zakon o zalozima (Sl. glasnik BiH 28/2004),
Zakon o vlasničkopravnim odnosima (Sl. novine FBiH 6/98),
Zakon o zemljišnim knjigama (Sl. novine FBiH 58/2002),
Zakon o građevinskom zemljištu (Sl. novine FBiH 25/03)

mubka1
Posts: 5
Joined: Sat Sep 27, 2014 10:35 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by mubka1 »

[quote="elica"]
Zdravo! Mozda ce biti najbolje da profesorima/asistentima sa navedenih predmeta posaljes email i dobijes informacije iz prve ruke. U nastavku je lista literature za te predmete, a koju sam napravila na osnovu dokumenata o literaturi koji se mogu naci na web-stranici Fakulteta. Sretno!

Ustavno pravo:
Sokol, S., Smerdel, B., Ustavno pravo, Zagreb, 1998. i
Sokol, S., Smerdel, B., Ustavno pravo, Zagreb, 2006.
Ustav BiH, Ustav FBiH (precisceni tekst)

Krivicno pravo:
Petrović, B., Jovašević, D., Krivično pravo I, Opći dio, Pravni fakultet Sarajevo, Sarajevo, 2011.
Petrović, B., Jovašević, D.,Krivično pravo II, Posebni dio, Pravni fakultet Sarajevo, Sarajevo, 2011.
Krivični zakon Bosne i Hercegovine
Krivični zakon Federacije Bosne i Hercegovine

Gradjansko pravo:
M. Vedriš – P. Klarić: Građansko pravo, Zagreb, 1996.
Zbirka vaţećih propisa u BiH: Temeljni zakoni iz oblasti građanskog prava, Sarajevo, izdaje se svake školske godine.
Okvirni zakon o zalozima (Sl. glasnik BiH 28/2004),
Zakon o vlasničkopravnim odnosima (Sl. novine FBiH 6/98),
Zakon o zemljišnim knjigama (Sl. novine FBiH 58/2002),
Zakon o građevinskom zemljištu (Sl. novine FBiH 25/03)
[/quote]

Puno ti hvala na informacijama, zaista si mi pomogla, a svakako ću kontaktirati i asistente
Hvala još jednom i srdačan pozdrav

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

Literatura za stari sistem studiranja

Post by aidaim »

Ma samo prelistaj malo teme za svaki ispit uzmi skripte iz njih slobodno uci, imas u kopirnici kod faxa sve.

mubka1
Posts: 5
Joined: Sat Sep 27, 2014 10:35 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by mubka1 »

Hvala ti puno

mubka1
Posts: 5
Joined: Sat Sep 27, 2014 10:35 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by mubka1 »

[quote="aidaim"]
Ma samo prelistaj malo teme za svaki ispit uzmi skripte iz njih slobodno uci, imas u kopirnici kod faxa sve.
[/quote]
Hvala Ti puno

dzenana.h
Posts: 10
Joined: Mon Nov 22, 2010 11:06 pm

Literatura za stari sistem studiranja

Post by dzenana.h »

Ima li iko od kolega skriptu iz kriminologije? hvala

anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

Literatura za stari sistem studiranja

Post by anastasia84 »

Kolegice skripta iz kriminologije se sastoji od nekih 14 stranica tu je navedeno sta  se uci 10 lekcija i sta najcesce pita moze se kupiti u kopirnici kod faxa...

nadza
Posts: 15
Joined: Thu Oct 23, 2014 10:01 am

Literatura za stari sistem studiranja

Post by nadza »

pozz, novi sam clan, a i novi -stari student :D Trebam pomoc,zanima me literatura ili ako imaju ispitna pitanja  iz predmeta ekonomska politika a i ustavno pravo!!!! kako se polazu jel ustav jos iz djelova, i gdje to sve da nabavim!!! dugo nisam studirala ne znam ni imena asistenata.........uh...........vrijeme je za ucenje........pomoc!!!!
                             

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”