PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
ado81
Posts: 61
Joined: Wed Sep 23, 2009 10:50 pm

Odg: Porodično pravo

Post by ado81 »

Zna li neko kad nam je ispit iz Porodičnog prava za studente po starom režimu(trebalo je da bude 16 ovog mjeseca,ali se prolongiralo za dvije sedmice)?Zna li neko kad je tačno(kojeg datuma,satnicu i kabinet ili sala tj.usmeno ili pismeno)?Unaprijed hvala.

ado81
Posts: 61
Joined: Wed Sep 23, 2009 10:50 pm

Odg: Porodično pravo

Post by ado81 »

Zna li neko???
Last edited by ado81 on Thu Feb 23, 2012 11:00 pm, edited 1 time in total.

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Odg: Porodično pravo

Post by binovski »

[quote="Vjecni studos"]
Izlazis Porodicno (to ti je Bracno, Roditeljsko itd...). Dakle, sve u kompletu.

Dobijes 5 esejskih pitanja (otprilike po jedno iz svakog dijela), izdiktiraju ti onako iz glave sta im padne ne um u tom trenutku. Ja sam dva put izlazio, i oba puta sam dobio pitanje iz onog prvog dijela (izvori, pojam, predmet porodicnog i sl.) tako da to nauci.

Po meni je skripta sto ovdje ima sasvim dovoljna.
[/quote]a je li u njoj sadrzano i bracno i roditeljsko???

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Vjecni studos »

Je, koliko se sjecam. Sadrzano je i Bracno, Roditeljsko, starateljstvo, usvajanje... Ja kad sam bio na ispitu meni je sve to bilo i u spomenutoj skripti.

Skines si na kraju krajeva, pa otvoris PDF i pogledas, ako nisi siguran. Ja sad gledam, i meni se cini da je sve tu.
Last edited by Vjecni studos on Sat Feb 25, 2012 4:26 pm, edited 1 time in total.

Divine
Posts: 19
Joined: Mon Feb 20, 2012 1:36 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Divine »

raja, sta mislite da li ce mi prof. dati da prisustvujem ispitu 04.07.2013.kada je zakazan za Roditeljsko i starateljsko pravo za bolonjce, jer nisam u mogucnosti doci 27.06.2013. na ispit zakazan za stari sistem... poslala sam mail i ass.i prof. ali eto ako je neko imao ranije slicno iskustvo bila bih zahvalna ;)

Neshkash
Posts: 186
Joined: Thu Nov 04, 2010 6:47 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Neshkash »

ma cisto sumnjam,prosto ne vjerujem.. nezz bas da li su one susretljive. jedino ako si u bolnici,mada i tada tesko..al et.nadam se da ce ti uspjet.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Vjecni studos »

[quote="Divine"]
raja, sta mislite da li ce mi prof. dati da prisustvujem ispitu 04.07.2013.kada je zakazan za Roditeljsko i starateljsko pravo za bolonjce, jer nisam u mogucnosti doci 27.06.2013. na ispit zakazan za stari sistem... poslala sam mail i ass.i prof. ali eto ako je neko imao ranije slicno iskustvo bila bih zahvalna ;)
[/quote]

Moguce da hoce, jer znam kad sam ja polagao ass. nam je dala i prvi i drugi termin da biramo hocemo li polagati kad nam je ispit zakazan (a to je bilo u isto vrijeme kad i Bracno) ili da polazemo kasnije kad bolonjci polazu Roditeljsko.

I nesto sto ti cesto sad bude od pitanja je: Izvori por. prava, pojam i predmet por. prava, nabrojati bracne smetnje te klasifikacija istih, razvod braka (def. neka, ne sjecam se bas)... a iz roditeljskog dijela: priznavanje vanbracnog ocinstva (nabrojati najcesce), mozda ti bude iz usvajanja razlika izmedju potpunog i nepotpunog usvojenja, i najvjerovatnije ce ti nesto biti iz starateljstva. Vrlo lako da ce ti nesto doci od ovog, jer primjetio sam da se to dosta vrtilo kad sam ja polagao ovaj ispit.

Mislim da je ublazen kriterij bio (bar kad sam ja odgovarao) a ja sam isao to bas u detalje, al u biti nije bilo potrebno...

Ne ucis ono o izdrzavanju sto je iza starateljstva... ja sam i to ucio.  :mrgreen:
Last edited by Vjecni studos on Wed Jun 26, 2013 10:11 pm, edited 1 time in total.

Divine
Posts: 19
Joined: Mon Feb 20, 2012 1:36 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Divine »

hvala, raja :D

mujo_hrnjica
Posts: 85
Joined: Thu Jan 10, 2013 3:13 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by mujo_hrnjica »

može i danas, i ponedjeljak usmeno, a i pismeno 4.7. po izboru..

Divine
Posts: 19
Joined: Mon Feb 20, 2012 1:36 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Divine »

hvala... a da li slucajno neko ima tu novu skriptu u elektronskoj verziji... ja imam al onu po starom zakonu... kod mene sve po starom, hehehehe :D a nisam znala da ne treba to izdrzavanje... zasto... ranije je trebalo, al super u svakom slucaju :D

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”