PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
leky99
Posts: 35
Joined: Tue Feb 02, 2010 1:54 pm

Odg: Porodično pravo

Post by leky99 »

Koliko sam uspjela upratiti prolaznost je veoma slaba (H)...Šta treba uraditi,odnosno na koji način odgovarati pa da doboješ prolaznu ocjenu?Kakvi su joj kriteriji? Jel više cijeni znanje od a-ž ili treba da odgovoriš, a da ne izbiflaš sve napamet?...Najviše me zabrinjava činjenica da štrebam ko budala, a da je pri tom moguće da me obori...Mnogi kažu da su ispisali po 3-4 stranice i da su pali...Ja dosad nisam imala problema s profesorima i uglavnom su svi bili korektni i pri ispitivanju i pri ocjenjivanju ali ona mi je pravi bauk...A valjda i što mi taj predmet treba za uslov pa sam pod pritiskom...Pa valja savladati dvije knjige odjednom :)

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Vjecni studos »

Paaa, ne znam. Kazem ti, izasao sam pismeno, i odmah predao rad. Dobijes 5 esejskih pitanja onako iz glave sto ti izdiktira i to je u biti od pocetka pa do kraja gradiva.

Za prolaz vjerujem da treba min. uraditi tri odlicno, ili 4, 5 malo skromnije.

Esejska su meni osobno najgora, ali materija mi izgleda dosta razumljiva.

Ucit cu po skripti Porodicno iz Skriptarnice i malo se ev. uz knjigu nadopuniti.


Ja ne znam jel tu ima kakav usmeni dio? Vidim da neki sto rade pismeno padnu, poloze a nekim pise "usmeno".  :dunno:

Ja sam trazio par puta profu malo da se raspitam kako stvari hodaju al je nisam nikad uspio uloviti.

P.S. I meni taj ispit treba.  :D

leky99
Posts: 35
Joined: Tue Feb 02, 2010 1:54 pm

Odg: Porodično pravo

Post by leky99 »

Usmeno odgovaraju oni koji su ni tamo ni vamo (između 5 i 6)...Koliko inače traje taj ispit? Nema šanse da ja za sat vremena napišem pet eseja :(

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Vjecni studos »

Aha, pretpostavio sam da je tako nesto... Pa to mi zvuci skroz korektno onda.  :d055:

A sto se vremena tice mislim da je u pitanju 60 min. I da se napisati u tom roku, to je najmanji problem, malo je veci problem znati sta, ili bilo sta napisati.  :haha:

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Odg: Porodično pravo

Post by binovski »

zna l iko sta sada trenutno za nas stare je najbolje z cega da ucimo , ada mi napse i autor a ako su skrpte u ptanju po koliko starna imaju?????????

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Porodično pravo

Post by Lisaa »

Evo kod nas u Dokumentima imas ovu skriptu, mozda ti posluzi  :mig:
http://:cenzura:/dokumenti/?did=48

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Odg: Porodično pravo

Post by binovski »

hvala ti , ja ne kontam da l mi stari izlazimo ovako ntegralno ili polazemo posebno roditeljsko i posebno bracno??
jes l i ti po starom sistemu??
Last edited by binovski on Tue Dec 20, 2011 10:31 pm, edited 1 time in total.

Lisaa
Posts: 8038
Joined: Mon Dec 28, 2009 10:56 am

Odg: Porodično pravo

Post by Lisaa »

Mislim da ti polazes porodicno (jedan predmet) a da je bolonji "podijeljeno" na dva-bracno i roditeljsko. Kazem opet MISLIM, jer ocito, nisam sigurna :D Nisam ja stari rezim.

binovski
Posts: 81
Joined: Tue Oct 05, 2010 9:40 pm

Odg: Porodično pravo

Post by binovski »

hvalalla , ako ima neko ko je stra neka sse javi

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Vjecni studos »

Izlazis Porodicno (to ti je Bracno, Roditeljsko itd...). Dakle, sve u kompletu.

Dobijes 5 esejskih pitanja (otprilike po jedno iz svakog dijela), izdiktiraju ti onako iz glave sta im padne ne um u tom trenutku. Ja sam dva put izlazio, i oba puta sam dobio pitanje iz onog prvog dijela (izvori, pojam, predmet porodicnog i sl.) tako da to nauci.

Po meni je skripta sto ovdje ima sasvim dovoljna.

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”