PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Vjecni studos »

Hvala. A kako vidim dobili ste 6 pitanja, do sad ih je bilo 5, s tim da ja nikad nisam dobio pitanje iz odnosa roditelja i djece, a i ova su pomalo izmjenili (iako je to ta sablona pitanja otprilike)... Mozda nas i citaju.  :mrgreen:

wolfie
Posts: 3
Joined: Tue Oct 19, 2010 6:22 pm

Odg: PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by wolfie »

Zdravo raja. Povratnik sam na faks, pa dizem temu iz mrtvih. Da li je slucajno neko u zadnje vrijeme izlazio Porodicno pravo po starom sistemu, kakva je forma ispita, da li se polaze sa bolonjcima, itd.? Svaka informacija je dobrodosla. Hvala unaprijed.

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Odg: PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by elica »

Polagala sam prije dvije godine. Ispit je bio pismen i sastojao se od 4 lekcijska pitanja i to dva iz bracnog prava i dva iz roditeljskog i starateljskog prava. Tada je priznavala i dio ispita, tj. ako npr. das dobar odgovor na pitanja iz bracnog prava, onda taj dio prizna, pa sljedeci put odgovaras samo na pitanja iz drugog dijela.

Bolonjci su dobivali test--dakle, pitanja nam nisu bila ista.

IsaacSullivan
Posts: 7
Joined: Wed May 31, 2023 8:15 am

Re: PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by IsaacSullivan »

Ja sam bivši student i imam neke informacije o predmetu. Za Bračno pravo, učili smo iz knjige, dok je za Rodno pravo bila dostupna skripta od 50 stranica. Skripta je bila dovoljna za polaganje ispita, ali ne mogu garantovati da je dovoljna za sve detalje. Što se tiče profesora, nemam informaciju o njihovom napuštanju fakulteta. Preporučujem da se konsultujete sa svojim kolegama ili proverite sa relevantnim osobama za ažurirane informacije.

Paul2023
Posts: 2
Joined: Wed Nov 22, 2023 4:24 am
Contact:

Re: PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by Paul2023 »

I priča se da prof. napušta fax, zna li neko nešto o tome ima li ikakve obavjesti?

fethiyetours
Posts: 1
Joined: Sun Dec 24, 2023 7:05 pm
Location: Fethiye
Contact:

Re: PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by fethiyetours »

Paul2023 wrote:
Wed Nov 22, 2023 7:09 am
I priča se da prof. napušta fax, zna li neko nešto o tome ima li ikakve obavjesti?
Također mi trebaju informacije o ovome

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”