PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Post Reply
clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

PFSA: Porodično pravo - stari sistem

Post by clio »

Mole se svi stari studenti koji išta znaju o ovom predmetu nek napišu  :D ono što sam ja načula jeste da Bračno učimo iz knjige a Rod-star. možemo komotno iz skripte (50str.) samo me strah da li je stvarno dovoljna ta skipta.? I priča se da prof. napušta fax, zna li neko nešto o tome ima li ikakve obavjesti?
Last edited by clio on Sat Aug 18, 2012 9:45 pm, edited 1 time in total.

Hasisar
Posts: 106
Joined: Mon Jun 01, 2009 2:15 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Hasisar »

Dajjjj  napusta fax  :O !??? Jooj kad bi jos ovo bilo istina  :woohoo:

ema1103
Posts: 153
Joined: Mon Jul 06, 2009 8:46 pm

Odg: Porodično pravo

Post by ema1103 »

Porodično pravo je najbolje učiti iz knige Envera Zečevića "porodičnopravni odnosi" ne trebaju ti 2-3 knige da spremiš..ja sam 2 puta tu knigu pročitala i položila od 1 put... :f040:

tina.
Posts: 243
Joined: Sat Sep 12, 2009 5:29 pm

Odg: Porodično pravo

Post by tina. »

[quote="clio"]
Mole se svi stari studenti koji išta znaju o ovom predmetu nek napišu  :D ono što sam ja načula jeste da Bračno učimo iz knjige a Rod-star. možemo komotno iz skripte (50str.) samo me strah da li je stvarno dovoljna ta skipta.? I priča se da prof. napušta fax, zna li neko nešto o tome ima li ikakve obavjesti?
[/quote]

bračno je najbolje iz knjige a i nema puno, a to starateljsko ja sam spremala knjigu samo sam preskakala dosta, i ucila najbitnije lekcije. najbitnije ti je da na testu napises o svakom pitanju po malo, ne moras detaljisati

emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

Odg: Porodično pravo

Post by emir »

Zna li neko je li drugi termin iz porodicnog za stari sistem1.10?Hvala

Teita
Posts: 9
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:24 pm

Odg: Porodično pravo

Post by Teita »

Koliko ja znam jeste!!! jedino da nije sta promijenila u proslih 7 dana!!!

bajkica
Posts: 47
Joined: Sun Sep 13, 2009 10:35 pm

Odg: Porodično pravo

Post by bajkica »

Drugi termin je 1.10 za stari sistem,ja sam učila bračno iz skrpti i po testovima koji se mogu kupiti u fotokopirnici pored faxa,dosta ljudi je tako položilo,ali definitivno uvijek bude više pitanja iz usvajanja,tako da se to treba baš naučiti,obično bude tri iz toga,a dva iz bračnog...

clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

Odg: Porodično pravo

Post by clio »

[quote="bajkica"]
Drugi termin je 1.10 za stari sistem,ja sam učila bračno iz skrpti i po testovima koji se mogu kupiti u fotokopirnici pored faxa,dosta ljudi je tako položilo,ali definitivno uvijek bude više pitanja iz usvajanja,tako da se to treba baš naučiti,obično bude tri iz toga,a dva iz bračnog...
[/quote]
Predpostavljam da pod ''usvajanje'' mislis na cijelu knjigu roditeljsko -strateljsko pravo ,jer nema pravila sta ce postaviti iz te knjige ,nekad je usvojenje nekad roditeljsko staranje .
Evo pitanja sa prvog termina :

1.Paralela između nepostojećeg i ništavog braka.
2.Predpostavke za potpuno usvojenje na strani usvojenika ,odnosno usvojioca,
3.Dejstvo ,posljedice oduzetog roditelskog staranja.
4.Odgovornost staraoca
5.I nesto kao djete koje se priznaje kao punovaznost za priznavanje ocinstva.

irmela
Posts: 28
Joined: Tue Jul 21, 2009 1:43 pm

Odg: Porodično pravo

Post by irmela »

ja sam roditeljsko ucila iz nekih pitanja i odgovora, i polozila sam od prvog puta, ali cula sam da se vise ne moze iz toga ucit jer je prof. izmijenila pitanja...

bajkica
Posts: 47
Joined: Sun Sep 13, 2009 10:35 pm

Odg: Porodično pravo

Post by bajkica »

Da,mislila sam na cijelu tu knjigu...

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”