PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
ado81
Posts: 61
Joined: Wed Sep 23, 2009 10:50 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by ado81 »

Kolega treba li se učiti ovo parlament Hrvatske tj.Hrvatsku ko državu i ovo Srbija i Crna Gora pa njihova skupština i ex Juga?Ima li šta što se ne treba učiti da bezveze ne učim,ako ne daje to?
Last edited by ado81 on Wed Oct 03, 2012 11:35 pm, edited 1 time in total.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by Vjecni studos »

Ja se ne mogu sjetiti da uopce imaju lekcije RH, Srbija itd... Ugl., to ti ne bi trebalo biti.

ado81
Posts: 61
Joined: Wed Sep 23, 2009 10:50 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by ado81 »

Ona mi cura u skriptarnici do pravnog faksa dade ove uporedne pol.sisteme(tu nadjoh i hrvatsku i srbija-crna gora i jugoslavija,pa zato sam i pitao šta treba da se uči,da ne učim nešto što ne treba.Znači ovo ne treba da se štreba,kaže da je to novije,a inače kupio sam prije u morića hanu skriptu polit.sistemi 1 i polit.sistemi 2(sastavljenu-ovaj prvi dio uvod,a drugi dio države)).Usput zamolio bih te da mi kažeš i za Krivično pravo.Može li se iz skripte naštrebati i koja je skripta,ja imam neku što sam kupio ranije u morića hanu krivično pr.1 i krivično pr. 2.Oni mi tamo rekli da je to isto,pa sad ne znam,jeli ma šta drugo ili se može po ove dvije skripte?Unaprijed ti hvala.
Last edited by ado81 on Sat Oct 06, 2012 8:12 pm, edited 1 time in total.

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by Vjecni studos »

Pol. sistemi su ista skripta kao i za Bolonjce, koliko se sjecam.

Moze se Krivicno spremiti iz skripte komotno. Ja sam kod Petrovica polozio po Tomicevoj skripti kako mi se cini...
Last edited by Vjecni studos on Thu Oct 11, 2012 7:49 pm, edited 1 time in total.

dikica
Posts: 8
Joined: Sun May 15, 2011 11:27 am

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by dikica »

kolege zna li iko da li apsolventski rok ( stari rezim ) vazi samo za 4 god ili i za ostale godine??i da li vrijedi samo za one koji imaju uslov ili i one koji nemaju??hvala vam unaprijed:-)

Neshkash
Posts: 186
Joined: Thu Nov 04, 2010 6:47 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by Neshkash »

znaci ove sisteme i krivicno komotno mozemo iz skripti spremit ? obradujte me. hvala :D

DM
Posts: 51
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:48 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by DM »

Mala pomoć,Iz koje se knjige sprema ispit- koji autor kod prof.Bakšić stari režim student i kako se polaže usmeno ili pismeno. HVALA

elica
Posts: 50
Joined: Tue Sep 22, 2009 5:12 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by elica »

Da li neko zna gdje se moze nabaviti knjiga Ćazima Sadikovica "Politicki sistemi"? Ja sam ucila iz pogresne knjige (N.Durakovic) do jucer kad sam saznala da trebamo uciti po ovoj. Ako da, posaljite mi molim vas poruku. Hvala.

henry
Posts: 147
Joined: Thu May 26, 2011 11:05 pm

Odg: PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by henry »

U kopirnici kraj fakulteta

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

PFSA: Politički sistemi - stari sistem

Post by Vjecni studos »

Ljudi, ovo se sprema po skripti, kakva crna knjiga.  :mrgreen:

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”