PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
konjic
Posts: 38
Joined: Thu Feb 14, 2013 10:31 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by konjic »

Prvu knigu sam polagala pismeno,na prvom roku,dala mi tri pitanja(svakom je dala različita )a to su bila:načelo oficijelnosti,prava i dužnosti branioca i odluke u kpp-u.Drugu knjigu sam položila u drugom april.roku,bilo je usmeno,postavila mi je dva pitanja:obustavljanje postupka i žalbu(pojam,vrste itd).Prof.je max.tolerantna i korektna,svima je dala mogućnost,koliko sam čula,koji nisu baš spremali a izašli na ispit,da dođu na apsolventski rok u maju.Preporučila bih ti da odeš do nje i sve se lijepo dogovoriš(za sve je uslov da si nabavila njene nove knjige na kojima insistira).sretno :)

NANA
Posts: 10
Joined: Mon Jan 04, 2010 2:19 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by NANA »

Da li netko zna da li se na licu mjesta dogovara sa profesoricom za polaganje. Pošto je termin za polaganje u sali III godine 14.06.2013. godine u 17,00 sati da li se tad dogovori sa profesoriom za jednu knjigu ili nekad prije i ako je netko polagao od starog sistema na drugom aprilskom terminu 26.04.2013. godine kako je bilo, da li pismeno ili usmeno i koliko pitanja. Da li se traže kratki odgovori ili pisanje eseja.

Hvala,

Vjecni studos
Posts: 437
Joined: Wed Apr 14, 2010 12:59 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by Vjecni studos »

Nekad je pismeno, nekad je usmeno (neovisno o tome sta pise na oglasnoj ploci) ovisno valjda o broju studenata koji pristupe ispitu.

Ne znam kakav je test (usmeno sam polagao), al sam cuo da profesorica priznaje dio testa koji je dobro uradjen, a ostalo naknadno polazes. Ma profesorica je skroz OK, samo sto trazi da se uci po novim knjigama, sto je problem jer nema skripti po novim  :mrgreen:, mada je razlika ionako neznatna, al ona pita po kojoj se knjizi ucilo, tako da...
Last edited by Vjecni studos on Wed May 15, 2013 6:24 pm, edited 1 time in total.

NANA
Posts: 10
Joined: Mon Jan 04, 2010 2:19 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by NANA »

Hvala velika.
Pozdrav  :lol:

NANA
Posts: 10
Joined: Mon Jan 04, 2010 2:19 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by NANA »

Ima li studenata po starom režimu koji trebaju polagati ovaj predmet. Imate li kakvih informacija, da li je termin ostao isti za 14.06. i 05.07.2013. godine, i znate li kako se polaže, usmeno ili pismeno.

Kaktus
Posts: 100
Joined: Tue Jan 22, 2013 3:34 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by Kaktus »

Jeli iko izlazio danas na ispit..jeli bio pismeno ili usmeno..i jeli spremao po novim knjigama..hvala unaprijed.. :D

kera12345
Posts: 38
Joined: Wed Jan 04, 2012 10:43 am

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by kera12345 »

bilo nas cetvero,troje radilo pismeno,ja usmeno...polozio sam,imao stare skripte

Kaktus
Posts: 100
Joined: Tue Jan 22, 2013 3:34 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by Kaktus »

Hvala kolega..znaci moze se poloziti po skriptama..ne mora se ucit po ovim novim knjigama...hvala ti punoooo...ako mozes samo da nam napises koliko pitanja ti je postavila..hvalaaa jos jednom..:)

kera12345
Posts: 38
Joined: Wed Jan 04, 2012 10:43 am

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by kera12345 »

postavila desetak pitanja...

anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by anastasia84 »

Moze li neko od kolega napisati sta najvise prof. pita iz druge knjige ???

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”