PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
geografija
Posts: 50
Joined: Mon Sep 24, 2012 1:20 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by geografija »

Moram spomenuti da je prof.. korektna maksimalno

Swatch83
Posts: 478
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:47 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by Swatch83 »

Molim vas na sta se konkretno odnose promjene u novim knjigam?

sani18
Posts: 5
Joined: Tue Sep 17, 2013 4:35 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by sani18 »

Da li neko zna koja su pitanja bila na pismenom ispitu iz KPP-a ..stari rezim.

nadza
Posts: 15
Joined: Thu Oct 23, 2014 10:01 am

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by nadza »

pozzzz svim kolegama, molim bilo koga da mi pomogne oko literature za kpp!! Iz cega se polaze koje izdanje su te nove knjige.... Gdje se mogu nabaviti..... dobila sam skripte iz kopirnice Hilda i koleg. koji mi je proslijedio kaze da je po njima polagao! Da li je to dovoljno?? Kako se polaze......ma bilo koja inf bice od VELIKE pomoci! Na ispit izlazim 03.04 mislim da ima dovoljno vremena...... :k835:

geografija
Posts: 50
Joined: Mon Sep 24, 2012 1:20 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by geografija »

Kolegice, ja sam knjige kupila preko puta studentske izdanje 2012. - dvije knjige, ali mislim da možeš polagati po skriptama od Hilde (dvije skripte oko 100 stranica), pitanja - stari režim na ispitu u januaru su bila načelo javnosti (razlozi isključenja javnosti, izvori kpp, dužnosti oštećenog, jamstvo, prijavljivanje k.d., dužnosti svjedoka, žalba na rješenje, načela koja se odnose na izručenje - to su pitanja za I i II knjigu, profesorica je super, sretno

nadza
Posts: 15
Joined: Thu Oct 23, 2014 10:01 am

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by nadza »

:D  :D HVALA ti!! Nemam puno kontakata jer sam bas stari stud, tako da mi svaka konkretna inf kao sto je ova zlata vrijedi!!pozzzz

zex
Posts: 50
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:42 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by zex »

Ja sam ucila po knjigama,kupljene u studentskoj,a na ispitu sam dobila test, dopuni,zaokruzi. Pitanja koja se sjecam:koliko traje policijski pritvor,pa ponudjeno 4 odgovora.Razlozi zbog kojih je iskljucena javnost nabrojati tri, da li je u inkvizitorskom postupku glavni pretres javan, da li j osumnjiceni odnosno optuzeni pasivan dokaz (nesto u tom smislu) moze li tuzilac ispitivati istinitost izjave optuzenog ( tako nesto) , da li je Evropska konvencija za ljudska prava izvor kpp, nabrojat tri vrste odbrane zbog slabog imovinskog stanja, u kpp BiH koristi li se nacelo posrednosti, moze li se kod nas primjenjivati inkvizitorski postupak... 

nadza
Posts: 15
Joined: Thu Oct 23, 2014 10:01 am

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by nadza »

Hvala kolegice na pitanjima :D ........ kupila sam knjige pa malo kombinujem! Nadam se da ce biti ok! 

emma84
Posts: 52
Joined: Tue Jul 05, 2011 9:12 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by emma84 »

Moze li neko reci, da li je ispit iz kpp-a, odrzan  03.04, bio usmeno ili pismeno !?

Unaprijed hvala :)

dulcinella
Posts: 64
Joined: Fri Jul 24, 2009 7:02 pm

PFSA: Krivično procesno pravo - stari sistem

Post by dulcinella »

Je li neko izlazio sad u aprilu?

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”