PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by aidaim »

Trebamo li mi apsolventi ovjeravati godinu, vidim na bolonji spominju da je vrijeme ovjere semestra? Ja mislim da apsolventi samo imaju obavezu upisa i polaganja preostalih ispita, ali nisam sigurna...

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Kako god bilo,prije Aprila neće biti,za st.režim...A jednom smo o tom raspravljali,baš,mislim ti i ja...Za Apsolvente koji odrađuju staž,znaći prvi put Apsolventi,stvarno se ne sječam...ostalo,kad je obnova,sve ko i prije..Ja nisam ovjerio kad je trebalo,nit to radim,a kad upisujem,moram predat i za ovjeru semestra,sad mi je čak tražio i da molbu pišem,nisam htjeo,tamo-vamo,pitao šeficu,hajd vi ste stari r.,ne mora molba,,Moja iskustva...

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by aidaim »

U pravu si to je u aprilu, ma neću ni ovjerit, jer na na našem fakultetu svakako radi ko šta hoće-nekom traže da ovjeri nekom ne traže,a svakako moramo završiti do iduće školske jer se tada svi prebacuju na bolonju. Ja opet mislim da apsolventi bez obzira koliko puta obnovili četvrtu nemaju nikakvih obaveza, sve mi se čini neko mi tako reko,a ne znam stvarno sigurno, a niko se drugi ne javlja, ne znam ima li iko drugi aktivan na ovom forumu osim mene i tebe :).... Šta to sad kažu pooštrili kriterij, umjesto da ga spuste da što prije završimo da se ne moramo prebacivat na bolonju, jel to stvarno tako ili samo pričaju?
Last edited by aidaim on Tue Jan 13, 2015 1:10 pm, edited 1 time in total.

vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by vuk usamljeni »

Iskreno za kriterije ne znam,i ja čitam to...i kako sam skontao samo GPP,ništa drugo,koliko ja znam...A davno smo o tom pričali uvijek redovno traže proceduru za te ovjere meni..i sad neću ovjeriti kad treba,i ako,kojim slučajm diplomiram,ove godine,opet će mi uz sve one molbe za Uvjerenje,Diplomu tražiti i da ovjerim semestar,pa kad god se pojavim..A ima nas nekoliko aktivnih koji pomažemo jedni druge,al u pp zbog toga što niko neće da javno pomogne,nas se nekoliko udružilo i što saznamo javljamo jedno drugom..

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by Aida_ida »

Kolegice,ja mislim da mi ne trebamo ovjeravat.Kad upisujes godinu tad ovjere,rekao mi je to kolega iz studentske sluzbe.

Ni ja ne znam da su podigli kriterij,jos nam samo to fali.

aidaim
Posts: 1556
Joined: Wed Jun 09, 2010 9:46 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by aidaim »

Ma ja sam treći put obnovila četvrtu, ali svejedno mislim da ne trebam, ali eto imaj oš do aprila...

veca85
Posts: 87
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:47 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by veca85 »

Ja isto koliko znam ne treba , barem ja ne ovjeravam. Kao sto kolegica kaze to urade kad se upisujemo tj. obnavljamo godinu. Nisu mi ni trazili nikad, a obnavljam cetvrtu . :)

Harun2
Posts: 30
Joined: Thu Jan 15, 2015 9:40 am

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by Harun2 »

Poštovani,
Vidim na stranici SPUS-a,Inicijativu za izmjenu Zakona o visokom obrazovanju,kojom se traži da se rok za završetak studija po starom planu i programu studentima fakulteta medicinske grupacije nauka pomjeri
na 30.09.2018. godine“.Ima li ikakve šanse da se pokrene inicijativa da rok  studentima ostalih fakulteta  bude pomjeren  barem  za godinu dana na 30.09.2016 godine? Lijep pozdrav

Aida_ida
Posts: 245
Joined: Wed Apr 07, 2010 4:44 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by Aida_ida »

To sam i ja vidjela ,bilo bi mozda i za nas sanse kad bi zajednickim snagama pokrenuli inicijativu.
Ne treba nama do 2018,barem sto kaze kolega jos jedna godina.

imela
Posts: 17
Joined: Tue Apr 20, 2010 8:39 pm

PFSA: Stari nastavni plan i program | Opšta diskusija

Post by imela »

Možda da se obratimo USP-u,pa da oni pokrenu inicijativu,preko SPUS-a.Mislim da je najveći broj  studenata starog sistema upravo  na Pravnom fakultetu.I nama  bi najviše odgovaralo produženje roka,barem do 30.09.2016.Mislim da treba sada da se pokrenemo,a ne da čekamo pet do dvanaest i onda reagujemo.I u Republici Srpskoj su rekli da će produžiti za godinu,ako studenti to budu zahtijevali(iako je već ranije produžen rok),a u Tuzlanskom kantonu je vec produžen rok,samo studenti trebaju popuniti  neki formular

Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”