PFSA: Obligacije - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Ništa kolega,treba da se držimo zajedno i pomažemo koliko možemo jedni drugima jer koristi svima nama.
anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by anastasia84 »

Ispit je u 18h logika jel vandredni vecina radi sretno sutra i da nam javite kako je bilo:))
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Jeste al profesor je dozvoljavao u zadnje vrijeme i polaganje u 12 sati,jer neko je daleko pa svakako gubi dan i stigne ranije pa je mogao polagati tada.Al za sutra ne znam kako je,prije je znao napisati da može i u recimo 12+ taj u 18.Mada je jednom bio dao u 11 a recimo sa mog kraj je nemoguče doći prije hajd recimo pola dvanaest pa ga ja pitao da daje makar u 12 rekao mi je da nije problem kad god dođem.Tako da samo sad znam da je zvanično u 18 sati.A to za posao je mač sa dvije oštrice za one kao i ja koji su daleko..Ako je u 18 sati,moramo noćiti,a koliko košta prenoćište u Sarajevu ili kada daju rano ujutro opet konak,Prednost u večernjim satima je samo za Sarajlije i bližu okolinu.
anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by anastasia84 »

Moze li neko od kolega napisati kako je bilo na ispitu danas? koliko je bilo studenata prolaznost? hvala
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Pridružujem se molbi kolegice i dajte malo kolegijalnosti ako je ikako moguće.Mnogi nismo mogli biti na ispitu iz objektivnih razloga.
sarayy
Posts: 35
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:05 pm

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by sarayy »

Uobicajeno tesko se polaze ali profesor je ok.
I danas je bio susretljiv, ali steta kad mi ne naucimo bas ono sto nas pita.

Danas svi haman polagali OPCI dio, pitanja onako, evo ih:
ponuda, pojam Obl. prava, jemstvo, vrste sticanja bez osnovajednostrana kompenzacija iz nakanade štete  Naknada u obliku rente...


Bilo nas je danas pofino. 10-tak nas polagalo, nesto manje slusalo.
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Hvala ti kolegice puno..
anastasia84
Posts: 182
Joined: Fri Apr 22, 2011 3:35 pm

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by anastasia84 »

Kolege kako je bilo na ispitu je li ko polozio da li ostaje usmeni idalje mogu li neka od pitanja hvala
sarayy
Posts: 35
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:05 pm

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by sarayy »

Otprilike po prici kolega usmeno se polaze ispit evo skoro pa godina dana, ne polaze mnogo studenata, pitanje-dva se odgovore vecinom, 3-4 recenice osnovnog, 20-tak minuta traje ispit za 5-6 osoba sveukupno.
Polaze se ugl. parcijalno, prva knjiga, pa naknada stete i druga knjiga, ustvari kako kome odgovara, s tim da prof. naglasi da ukoliko nastavis npr. nakon opceg dijela i naknadu stete a nisi siguran, moze ti nastetiti odgovaranje i da pocnes sljedeci put ispocetka tj. nece ti priznati polozeno.
Naravno isto vazi za drugu knjigu tj. zelenu.

Ispit cijeli se sastoji:
2 pitanja iz opceg dijela + nakanada stete jedno pitanje i nakon toga iz posebnog dijela isto jedno pitanje, ali tu se zna desiti da  npr. prof. iziđe cesto u susret pa dobijes  i zamjensko pitanje u slucaju da na prvo nije bio potamam odgovor :f010:
vuk usamljeni
Posts: 440
Joined: Mon Jun 30, 2014 9:32 am

PFSA: Obligacije - stari sistem

Post by vuk usamljeni »

Izvini kolega il kolegice buni me ovo 2 pitanja iz opšteg dijela + naknada štete..jel 'naknada štete' iz one knjige'stare'crvene il..Pošto sam čuo da ima psebno neka knjiga naknada štete,al nije pitao iz nje stari režim,koliko ja znam,uvijek je iz one legendarne crvene knjige..Hvala na trudu..
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”