PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Crveni Septembar
Posts: 7
Joined: Wed Jun 24, 2015 2:00 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by Crveni Septembar »

Ima li rezultata iz ovoga? Bliži se rok za Porodično II.

pravnik123
Posts: 5
Joined: Thu Oct 29, 2015 7:46 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by pravnik123 »

da li moze neko napisati kada je prva parcijala iz porodicnog? gdje se mogu vidjeti zadaci? i kada budu vjezbe iz porodicnog?

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by r0nald07 »

Kolega prva parcijala iz porodicnog je 26.11.2015, a vjezbe prof. Dzamna odrzi zajedno sa predavanjima. To je sto se tice prve smjene, za drugu stvarno ne znam. Pozz.

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by r0nald07 »

Ako moze neko da objasni, kako bude koncipirana prva parcijala iz ovog predmeta? Cuo sam da budu tuzbe, zadaci i teorija.
Zanima me kako se radi tuzba, tj, kako je prof. postavi na testu i sta zahtijeva da mi uradimo? Hvala.

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by Point. »

[quote="r0nald07"]
Ako moze neko da objasni, kako bude koncipirana prva parcijala iz ovog predmeta? Cuo sam da budu tuzbe, zadaci i teorija.
Zanima me kako se radi tuzba, tj, kako je prof. postavi na testu i sta zahtijeva da mi uradimo? Hvala.
[/quote] Na parcijali budu pitanja poluesejskog tipa (kraća, konkretno pitanje-odgovor), zadaci (riješiti slučaj, pogledaj te zadatke ovdje na forumu) i jedna tužba (npr. napisat će vam: Zahtjev za sklapanje braka maloljetne osobe) Moraš se potruditi da uradiš i tužbu i ove zadatke, jer je vrlo teško položiti bez toga...
Last edited by Point. on Sat Nov 14, 2015 4:58 pm, edited 1 time in total.

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by r0nald07 »

Ok, a jel trebam napisati sad cijelu tuzbu, ili zahtjev, ono od pocetka ( npr. kod tuzbe za razvod braka, od suda, tuzilac, tuzenik, razlog tuzbe, tuzba, dokaz, presuda) , tj. samo nauciti kako se pise jedna tuzba jer su sve slicne?

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by Point. »

[quote="r0nald07"]
Ok, a jel trebam napisati sad cijelu tuzbu, ili zahtjev, ono od pocetka ( npr. kod tuzbe za razvod braka, od suda, tuzilac, tuzenik, razlog tuzbe, tuzba, dokaz, presuda) , tj. samo nauciti kako se pise jedna tuzba jer su sve slicne?
[/quote] Sve moraš napisati što se traži, može vam ona napisati o čemu se radi, a može doći i da vi izmislite neku situaciju. Nauči kako se rade tužbe, jer je to šablon i samo primjeniš na ono što ti se traži.
Last edited by Point. on Sun Nov 15, 2015 8:25 am, edited 1 time in total.

kime
Posts: 17
Joined: Wed Oct 07, 2015 2:04 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by kime »

[quote="Point."]
Sve moraš napisati što se traži, može vam ona napisati o čemu se radi, a može doći i da vi izmislite neku situaciju. Nauči kako se rade tužbe, jer je to šablon i samo primjeniš na ono što ti se traži.
[/quote]

Kolega, jel  na ovaj princip, ako ne da me ispravis, ima tuzba za ravod braka uradena, jel znaci ucim sve kako se pise, i ukoliko na testu dode tuzba da isto je napisem, ukoliko profesorica da o cemu se radi samo to ubacim u tuzbu kao  razlog za razvod za brak, a ostalo isto, ukoliko bude tuzba za ponistenje braka isti princip tuzbe samo naziv promjenim, i tako isto za zahtjeve, naucit jedan  i kasnije samo ukoliko prof dadne o cemu se radi ubacim u nju razlog taj. Hvala unaprijed :D

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by Point. »

[quote="kime"]
Kolega, jel  na ovaj princip, ako ne da me ispravis, ima tuzba za ravod braka uradena, jel znaci ucim sve kako se pise, i ukoliko na testu dode tuzba da isto je napisem, ukoliko profesorica da o cemu se radi samo to ubacim u tuzbu kao  razlog za razvod za brak, a ostalo isto, ukoliko bude tuzba za ponistenje braka isti princip tuzbe samo naziv promjenim, i tako isto za zahtjeve, naucit jedan  i kasnije samo ukoliko prof dadne o cemu se radi ubacim u nju razlog taj. Hvala unaprijed :D
[/quote] Upravo to. Sretno!

Constitutional
Posts: 2
Joined: Wed Nov 18, 2015 12:07 pm

Re: PFSA: Bračno Pravo

Post by Constitutional »

Pozdrav, ako moze  neko da mi odgovori u vezi bracnog  prava.Vandredan sam  student i nisam  isla  naa  vjezbe i  ne mogu  nigdje  naci  primjere  zadataka koje  profesorica  daje, nema ih ni u  kopirnici.Ako  mozem neko  ko  zna da ih napise  ili stranicu  gdje ih  mogu naci. Hvala  unaprijed

Post Reply

Return to “II godina”