PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by elSaik »

Ja dobih 7 danas.

Pitanja:
1. Pomaganje;
2. Određivanje kazne kod sticaja krivičnih djela;
3. Iznuda.

tina.
Posts: 243
Joined: Sat Sep 12, 2009 5:29 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by tina. »

[quote="SupremeJustice"]
Zna li neko koja se krivicna djela uce iz Krivicnog II kod prof. Petrovica? Ima li neki spisak? Prof. Tomic je davao, ali kako sam sad vanredna....  :o293:
[/quote]
genocid, zlocin protiv covjecnosti, trgovina ljudima, terorizam, medunarodni krivicni sud, pranje novca, poreska utaja, korupcija, nepirjavljivanje kr.djela, pomoc ucinitelju kr.djela, lazno prijavljivanje, pripremanje kr.djela, organizirani kriminal, SVI OBLICI UBISTVA, silovanje, dvobracnost, SVE VRSTE KRAĐE; utaja, prevara, iznuda, ucjena, racunarska prevara

YoDona
Posts: 319
Joined: Sat Sep 12, 2009 10:00 am

Odg: Krivicno pravo II

Post by YoDona »

studenti koji su polozili Krivicno kod profesora Tomica, jel dovoljna skripta od 116 strana za Krivicno II ili ima jos neke literature?
    hvala

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Krivicno pravo II

Post by Dama Pikova »

Pa obrati paznju da li u skripti imas saucesnistvo, krivicne sankcije i krivicna djela odnosno posebni dio. Ako imas sva tri dijela i ako je skripta pouzdana onda moze svaka.

andjelak
Posts: 23
Joined: Thu Jul 30, 2009 4:59 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by andjelak »

[quote="Teita"]
Najbolje je napraviti sam sebi skriptu osnovnih stvari iz KP, jer dok to uradis pola naucis i onda samo utvrdis dobro izvuceni osnov i to je to..!!!Sretno svima!!
[/quote]

Slazem se, isto sam uradila i polozila bez problema, doduse kod prof.Petrovica, ali nema tu puno razlike, moras znati kako god  ;)

Negooo...jedno pitanje...jel' iko polagao Organizirani kriminal kod prof.Petrovica????
to sam polozila jos u septembru prosle godine, ali mi na ISSS-u nije upisan kao polozen  :h035:
ima li iko tu ocjenu upisanu???

:f055:

babydux
Posts: 9
Joined: Tue Jun 30, 2009 12:34 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by babydux »

Zna li neko ispituje li asistentica Ferhatovic ili profesor?

marshal
Posts: 31
Joined: Fri Sep 25, 2009 5:21 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by marshal »

Kako ti se potrfi ali moli Boga da bude asistentica :)

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Leki »

Moze li meni neko objasniti, odakle tacno treba uciti Krivicno II za polaganje kod Tomica? Spominje se neka skripta, koja je to tacno, gdje se ima kupiti, znaci njegova knjiga Krivicno II(500 strana) nista ne vrijedi? :D

Locusta
Posts: 70
Joined: Sun Aug 30, 2009 5:06 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Locusta »

[quote="Leki"]
Moze li meni neko objasniti, odakle tacno treba uciti Krivicno II za polaganje kod Tomica? Spominje se neka skripta, koja je to tacno, gdje se ima kupiti, znaci njegova knjiga Krivicno II(500 strana) nista ne vrijedi? :D
[/quote]

Najlakše ti je da učiš iz skripte pisane prema predavanjima profesora, mada su u njoj i krivično I i II. Učiš 3., 4. i 5. dio skripte, nema mnogo. U biti, može se jako dobro spremiti za 7 dana, ako ne i manje.

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Krivicno pravo II

Post by Leki »

[quote="Locusta"]
[quote="Leki"]
Moze li meni neko objasniti, odakle tacno treba uciti Krivicno II za polaganje kod Tomica? Spominje se neka skripta, koja je to tacno, gdje se ima kupiti, znaci njegova knjiga Krivicno II(500 strana) nista ne vrijedi? :D
[/quote]

Najlakše ti je da učiš iz skripte pisane prema predavanjima profesora, mada su u njoj i krivično I i II. Učiš 3., 4. i 5. dio skripte, nema mnogo. U biti, može se jako dobro spremiti za 7 dana, ako ne i manje.
[/quote]

Hvala kolega :D

Post Reply

Return to “II godina”