PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Nejra4 »

Imaš kupiti kod Hilde neke testove, ima i u Zakoniku zadataka, vjerovatno i ovdje na temi je neko pisao.

Hellboy
Posts: 50
Joined: Mon Oct 03, 2011 2:03 am

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Hellboy »

Da li se treba poslati prijava da cemo izaci na ispit, mailom kao prosle godine ?

Neeira
Posts: 86
Joined: Fri Sep 21, 2012 12:29 am

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Neeira »

Da li može neko da stavi par zadataka sa vježbi što su radili, da vidimo otprilike postupak i kakvi su zadaci?  :)

Pravnaplavusa
Posts: 2
Joined: Thu Sep 26, 2013 8:19 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Pravnaplavusa »

Da li se potrazivanja za alimentaciju mogu podvesti pod povremena potrazivanja sa rokom zastare od 3 godine ili takva potrazivanja ne zastarijevaju. Molim Vas da ako neko zna odgovori. Hvala unaprijed :)

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Point. »

[quote="Pravnaplavusa"]
Da li se potrazivanja za alimentaciju mogu podvesti pod povremena potrazivanja sa rokom zastare od 3 godine ili takva potrazivanja ne zastarijevaju. Molim Vas da ako neko zna odgovori. Hvala unaprijed :)
[/quote] Alimentacija ne zastarijeva.

hmpada
Posts: 55
Joined: Tue Nov 05, 2013 7:03 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by hmpada »

[quote="Pravnaplavusa"]
Da li se potrazivanja za alimentaciju mogu podvesti pod povremena potrazivanja sa rokom zastare od 3 godine ili takva potrazivanja ne zastarijevaju. Molim Vas da ako neko zna odgovori. Hvala unaprijed :)
[/quote]
[quote="Point."]
Alimentacija ne zastarijeva.
[/quote]

ja uzeo za alimentaciju taj član iz povremenih potraživanja i napisao da otac ne mora platit ništa zato što je tužba podignuta tek nakon 3 godine... oćemo li dobit bar nešto bodova iako smo pogriješili? ili ipak 0 bodova  :mrgreen:
Last edited by hmpada on Mon Dec 01, 2014 8:42 pm, edited 1 time in total.

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Point. »

[quote="hmpada"]
ja uzeo za alimentaciju taj član iz povremenih potraživanja i napisao da otac ne mora platit ništa zato što je tužba podignuta tek nakon 3 godine... oćemo li dobit bar nešto bodova iako smo pogriješili? ili ipak 0 bodova  :mrgreen:
[/quote] Profesorica je rekla da će se za dobra razmišljanja sigurno dobiti neki bodovi, makar i odgovor bio pogrešan.

_neca_
Posts: 59
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:28 am

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by _neca_ »

[quote="Nejra4"]
Nema pismenog komisijskog, samo usmeni,
[/quote]

Prije je komisijski bio pismeno, to znaci da je to sad nesto novo i promijenjeno nedavno. Daje li zadatke na tom usmenom ili samo pita teoriju ?

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Nejra4 »

Joj kad li sam ovo napisala, moguće da sam slučajno ovdje napisala umjesto na temu Stvarnog/Nasljednog :S u svakom slučaju, pošalji ti mail ass.

gohan
Posts: 83
Joined: Wed Sep 09, 2009 1:58 am

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by gohan »

Moze li mi neko reci kako izgleda integralno ispit iz gradjanskog prava kod prof. Melihe? Hvala :)

Post Reply

Return to “II godina”