PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
LEJLA100
Posts: 47
Joined: Thu Nov 25, 2010 10:20 pm

Re: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by LEJLA100 »

Jel mozete kolega objaviti primjere koji su rijeseni vec na vjezbama i da mi napisete sta je bitno za zastaru da se zna,na sta da se obrati paznja prilikom rjesavanja zadataka posto ja nisam bila na vjezbama vandredan sam student??

kime
Posts: 17
Joined: Wed Oct 07, 2015 2:04 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by kime »

Asistentica na vjezbama uopste ne objsnjaje zadatke, nego pusti sa racunara zadatak, te onda se studenti javljaju, svako po malo rjesava, a ona ispravlja samo, tako da je veoma tesko pratiti rjesenja i korake, jer svako drugcije kaze, zadatke imas na grupi 2 godine al nisu rjeseni, u ponedeljak ce asistentica mjesto predavnja drzati pripremu za test pa ce mozda detaljnjije objasniti.

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Point. »

Probajte prelistati ovdje na forumu koji su zadaci dolazili prošlih godina, imaju i urađeni. Vrlo često dođu identični.

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by r0nald07 »

Prvi zadatak ce biti iz poslovne sposobnosti. Najcesce bude vise ugovora u jednom zadatku pa trebas objasniti svaki zasto moze ili ne moze. Npr. maloljetnik od 16 godina je dobio na poklon stan i proda ga, roditelji imaju pravo pobijati taj ugovor jer za takav pravni posao mu treba saglasnost zakonskih zastupnika. Drugi zadatak ce biti zastara, koja je po meni dosta laksa od poslovne sposobnosti, treba ti Zakon o obligacionim odnosima, Porodicni zakon FBiH i Zakon o vanparnicnom postupku ( clanovi 60-75) i moci ces ih koristiti na ispitu.

kime
Posts: 17
Joined: Wed Oct 07, 2015 2:04 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by kime »

Moze li neko od starijih kolega objasniti, kako ide druga parcjala, te da li se moze poloziti ako se naucio skripta, mislim teoriju iz njeg,

melihabebasch
Posts: 45
Joined: Thu Jan 26, 2012 9:40 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by melihabebasch »

Ja sam polozila parcijalno iz skripte,kupila kod hilde.zaboravila sam detalje oko ispita.

pravnicisa
Posts: 22
Joined: Wed Dec 02, 2015 9:14 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by pravnicisa »

Ima li neko od starijih kolega iskustva sa usmenim kod profesorice Melihe

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Point. »

[quote="pravnicisa"]
Ima li neko od starijih kolega iskustva sa usmenim kod profesorice Melihe
[/quote] Profesorica je korektna, ako znaš sigurno te neće oboriti. Postavlja sva pitanja, krene od najlakših, tipa: pravna i poslovna sposobnost subjekata, zastara i možeš napisati koncept, a kasnije dok čitaš usput te ispita dobar dio gradiva da vidi da li si sve učio. Sve u svemu, prošle godine je na usmenom bila velika prolaznost, što nije slučaj i sa pismenim ispitom.

_neca_
Posts: 59
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:28 am

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by _neca_ »

Zna li se satnica 25-og? Je li u 17h za vanredne ispit ili ? Hvala.
Last edited by _neca_ on Mon Jan 18, 2016 10:28 am, edited 1 time in total.

Napster
Posts: 10
Joined: Wed Mar 05, 2014 11:41 pm

Odg: PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by Napster »

Smije li se koristiti ZOO na drugoj parcijali ?

Post Reply

Return to “II godina”