PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

PFSA: Uvod u građansko pravo

Post by emir »

Ima li raja iko urađene zadatke iz građanskog,na koje najvise lekcije se treba obratiti paznja,prvi put cu izlaziti građansko ,da li dolaze esejska pitanja kod profesorice?Hvala vam
Last edited by emir on Sat Aug 18, 2012 9:44 pm, edited 1 time in total.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: građansko

Post by Dama Pikova »

zadatke mozes nabaviti u morica hanu zajedno sa skriptom, zakonikom, i to uradjene zadatke, pa tako mozes prevjezbat to malo i otprilike skuziti sustinu zadataka. naravno rijetko kada na ispitu dodje bas jedan od onih, ali ako znas teoriju nisu zadaci uopce problem  :p031:
sto se tice testa i pitanja, ja zaista ne znam kako je kod profesorice jer sam polagala kod prof Misite. mada pretpostavljam da ni njeni testovi ne odstupaju nesto narocito pa vjerovatno bude i esejskih.

dijana
Posts: 296
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:51 pm

Odg: građansko

Post by dijana »

Na prvom aprilskom roku kriterij ocjenjivanja snizen je tako da ti je potrebno 55 umjesto 60 bodova da polozis i test je bio nesto laksi nego prije.Ja sam izasla prvi put i polozila tako da nije strasno.
Neka pitanja koja su mi bila: navesti razlike izmedju prekluzivnih i zastarnih rokova,fikcija izjalovljenja uvjeta, simulacija(esejsko),navesti po 2 primjera za jednostrani pravni posao i jednostrano obvezujuci, do cega dovodi nepostivanje forme pravnog posla,monisticka i dualisticka teorija(dopunjavati,koja je zastupljena kod nas i koja je razlika),propisi stare Jugoslavije,zaokruziti sta je konstitutivna sukcesija,zaokruziti koja su lica ograniceno poslovno sposobna po nasem pravu.Bila su 2 zadatka.Jedan se odnosio na testament s uvjetom(ostavilac je testamentom ostavio automobil unuku uz uvjet:ako stigne od sarajeva do mostara za pola sata oduzet ce mu se vozilo)-koji uvjet sadrzi te koje ce ucinke imati testament a drugi se odnosio na odgovornost za nedostatke stvari. Sretno

emir
Posts: 74
Joined: Thu Mar 19, 2009 9:05 pm

Odg: građansko

Post by emir »

Hvala puno

Har3
Posts: 94
Joined: Sun Apr 19, 2009 5:13 pm

Odg: građansko

Post by Har3 »

Ejj je l ima neko zadatke te u elektronskoj formi, barem 2-3 da vidim kako to izgleda, imam sutra ispit, a nemogu sada ici do morica hana? Hitno je, fala :D

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: građansko

Post by Dama Pikova »

stavit cu ja u skriptarnicu sve zadatke koje imam na kompu iz gradjanskog, kad dodjem kuci veceras. ali duga je noc imat ces vremena da malo prevjezbas  :mrgreen:

Har3
Posts: 94
Joined: Sun Apr 19, 2009 5:13 pm

Odg: građansko

Post by Har3 »

Fala puno.

NEMOJ ZABORAVIT :D

I ako imas i gradjanski zakonik nebi bilo lose kad bi mogla i to okacit. Hvala jos jednom :D
Last edited by Har3 on Mon Jun 01, 2009 6:18 pm, edited 1 time in total.

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: građansko

Post by Dama Pikova »

zakoni koji se koriste za gradjansko ne postoje u el. formi.
zadatke sam stavila u skriptarnicu.

Har3
Posts: 94
Joined: Sun Apr 19, 2009 5:13 pm

Odg: građansko

Post by Har3 »

Nemas nista uradjeno?  :U

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: građansko

Post by Dama Pikova »

imam, ali ne u el. formi. kupi u morica hanu skriptu sa zadacima. tamo ih ima gomila i svi su uradjeni.

Post Reply

Return to “II godina”