PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

Profesor Duvnjak je sasvim ok na svim rokovima, ukoliko ti imas znanje. Inace sve sto si mozda cula lose o profesorima uzimaj s rezervom, jer iako ima onih koji vole ici na stetu studentima, njih je vrlo malo, a prof. Duvnjak definitivno nije jedan od njih. To su uglavnom dezinformacije onih koji ustavno zele poloziti na suplju pricu. Spremi dobro dobro prvu glavu jer ce te to najvise i najstrozije pitati. Ako nju polozis poslije toga ide sve glatko.

cvenkapica
Posts: 24
Joined: Sun Aug 23, 2009 9:00 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by cvenkapica »

hvala ti puno,nemas pojma koliko si me obradovala i ohrabrila...kissic

monroe
Posts: 138
Joined: Wed Sep 02, 2009 5:53 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by monroe »

Ima li slucajno neko skener da mi skenira iz stare knjige (`96.) lekciju Zastita izbornog prava iz 7. glave ????? Molim Vaaaas 

ema1103
Posts: 153
Joined: Mon Jul 06, 2009 8:46 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by ema1103 »

Ja sma sve učila iz knjige..patila se..mučila..dok nisam shvatila da svi polažu iz skripte.skripta i samo skripta  :d045:

ada
Posts: 22
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:56 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by ada »

ma skripta je zakon.
A prof.je totalno regularan.

selmaaa
Posts: 5
Joined: Fri Sep 04, 2009 2:54 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by selmaaa »

ja sam ucila iz skripte,ali sam morala malo dopuniti iz knjige :(

Teita
Posts: 9
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:24 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Teita »

[quote="ema1103"]
Ja sma sve učila iz knjige..patila se..mučila..dok nisam shvatila da svi polažu iz skripte.skripta i samo skripta  :d045:
[/quote]

Fali samo info gdje nabaviti tu skriptu?? ja imam neku staru i HSK ali mi se ne cini bas najbolja :S

unlimited
Posts: 64
Joined: Tue Jun 30, 2009 8:32 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by unlimited »

Dama Pikova wrote:
Parlament Federacije učiš početak- Zastupnički dom, Dom naroda do vitalnog interesa čini mi se i onda preskačeš do nadležnosti parlamenta. Za Vladu- učiš prvih nekoliko članova , prvih 4 mislim, a onda preskačeš i učiš samo nadležnosti ministara. Ne uči se Vrhovni sud FBIH, Ustavni sud, predsjednik i potpredsjednik federacije, ombudusmeni- bar Bolonjci to nisu odgovorali. Za kantonalnu vlast- učiš prve dvije str do izvršne vlasti kantona, gradske vlasti do organizacije grada Sarajeva. Uglavnom za sve je važan početak,prof. ne pegla puno na Ustavu,traži samo nekoliko prvih članova i ne moraš napamet da izdeklamuješ sve
ovako smo mi prosle godine ucili pozitivno i polagali.
Jesil sigurna da se ne ući predsjednik i poredsjednik federacije?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

Sigurna sam da se nije moralo uciti prosle godine.

cvenkapica
Posts: 24
Joined: Sun Aug 23, 2009 9:00 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by cvenkapica »

jel se samo drzavljanstvo uci iz pozitivnog prava u okviru 3 i 4 glave,unaprijed hvala na odg.!

Post Reply

Return to “II godina”