PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sweetest_tabooo
Posts: 154
Joined: Thu Sep 10, 2009 3:28 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by sweetest_tabooo »

Htjela bih po prvi put pripremiti ustav I i imam knjigu koju navodite kao primarnu literaturu (B.Smerdel i S.Sokol iz 2006.) no nemam Razvoj ustavnosti u BiH, Duvnjakov dodatak (za drugu glavu). Gdje je mogu nabaviti? I do koje stranice se uci iz Sokol i Smerdel knjige za ustav I? Receno mi je da se ne priprema cijela knjiga i da su u njoj i ustav I i ustav II. Kakav je koncept ispita, koliko ga pitanja sacinjava.

bambi_88
Posts: 367
Joined: Wed Sep 23, 2009 11:19 am

PFSA: Ustavno pravo I

Post by bambi_88 »

Taj dodatak se može kupiti u kopirnici pored fakulteta, ispit je usmen, na prvoj stranici imaš pitanja, prije su se učila isključivo ta pitanja, da li se što promjenilo ja stvarno ne znam jer sam položila ovaj ispit prije dvije godine, ustav I ti je od prve do pete glave, a od šeste glave počinje ustav II... pročitaj prethodne postove koje su kolege pisale, oduzet će ti dosta vremena, ali ćeš pohvatati sve propušteno :d055:

natasa nata
Posts: 152
Joined: Mon Mar 21, 2011 8:40 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by natasa nata »

Moze li mi neko reci gdje se nalazi lekcija Kontrola ustavnosti zakona u Sjedinjenim Americkim Drzavama?Na kojoj tacno stranici i do koje stranice po knjizi iz 2006 godine?I gdje da nadjem ove lekcije Ustavni sud Bosne i Hercegovine,Ustavni sud Federacije BiH,Vrhovni sud Federacije BiH i Obdusmeni Federacije BiH?Hvala

AjLa_
Posts: 63
Joined: Mon Jun 29, 2009 12:00 am

PFSA: Ustavno pravo I

Post by AjLa_ »

Ima li rokova za Ustav?

mmarijana
Posts: 146
Joined: Thu Jan 24, 2013 7:56 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by mmarijana »

ako moze mala pomoc: :moli:
prvo: lekcija pravo misljenja i pravo na izrazavannje uci li se samo do zakona o medijima ili se i zakon uci (III glava),
drugo: americki sistem ustavnosti i zakonitosti, preskace li se lekcija sudbeni nadzor (IV glava),
trece; evropski sistem nadzora ustavnosti zakona-ustavni sudovi, sta se uci a sta preskace ( IV glava) :moli:

mmarijana
Posts: 146
Joined: Thu Jan 24, 2013 7:56 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by mmarijana »

[quote="natasa nata"]
Moze li mi neko reci gdje se nalazi lekcija Kontrola ustavnosti zakona u Sjedinjenim Americkim Drzavama?Na kojoj tacno stranici i do koje stranice po knjizi iz 2006 godine?I gdje da nadjem ove lekcije Ustavni sud Bosne i Hercegovine,Ustavni sud Federacije BiH,Vrhovni sud Federacije BiH i Obdusmeni Federacije BiH?Hvala
[/quote]
kontrola ustavnosti zakona u SAD ti je na strani 174, a ove ustavne sudove imas na 456 strani na forumu

sweetest_tabooo
Posts: 154
Joined: Thu Sep 10, 2009 3:28 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by sweetest_tabooo »

@bambi_88 hvala ti od srca, danas si mi stvarno pomogla sto se vise stvari tice :)

Hamza
Posts: 19
Joined: Sat Jan 02, 2010 10:42 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by Hamza »

Sta se uči iz lekcije Formalna i materijalna neustavnost zakona, 4 glava,, ovdje je skoro sve hrvatska :S

ajna music
Posts: 119
Joined: Fri Mar 29, 2013 12:31 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by ajna music »

helppp...ekoloska prava, treca glava, je li se uci samo ono sa str 156?

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

PFSA: Ustavno pravo I

Post by Smacker »

Izvinjavam se ako ponavljam pitanje, je li prof. Duvnjak izbacio rokove, ukoliko jeste zna li neko kada je slovo O? Hvala..

Post Reply

Return to “II godina”