PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amin
Posts: 16
Joined: Sat Sep 12, 2009 3:51 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Amin »

zdravo svima i da li se mogu institucije EU uciti iz stare knjige???? hvala unaprijed

bajkica
Posts: 47
Joined: Sun Sep 13, 2009 10:35 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by bajkica »

ja studiram po starom sistemu,i na ustavu su bi bila sva ova pitanja koja sam ovdje pročitala,tako da mislim da je to sve isto i za bolonju i za stari sistem,učila sam iz skripte sa nekim dopunama,tako da se može položiti,ali samo da baš naučiš

Anii
Posts: 38
Joined: Sat Jul 11, 2009 1:30 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Anii »

[quote="bajkica"]
ja studiram po starom sistemu,i na ustavu su bi bila sva ova pitanja koja sam ovdje pročitala,tako da mislim da je to sve isto i za bolonju i za stari sistem,učila sam iz skripte sa nekim dopunama,tako da se može položiti,ali samo da baš naučiš
[/quote]Pa u biti to su ta pitanja,ali uvijek on moze ubaciti jos neko.Ja sam ustav ucila po skripti iz morica hana i polozila bez problema,knjigu cak nisam ni imala................

bajkica
Posts: 47
Joined: Sun Sep 13, 2009 10:35 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by bajkica »

Upravu si,on uvijek može da te pegla sa nečim ili da ti postavi nešto lijevo,ali se po skripti može definitivno učiti... :kava:

monroe
Posts: 138
Joined: Wed Sep 02, 2009 5:53 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by monroe »

Ali i u skripti fali nesto lekcija....bar u skripti iz Morica hana ???? Kako onda samo iz skripte... :mrgreen:

U staroj knjizi 8 glava - pitanje ustavni položaj i temeljne ovlasti predstavničkih tijela treba li bas sve ili samo do Ustava Hrvatske......s tim da se treba nauciti sta sve mora sadrzavati prijedlog zakona...?!?!  i s tim da se treba ostale nadleznosti predstavnickih tijela...
Last edited by monroe on Wed Sep 16, 2009 4:04 pm, edited 1 time in total.

Amin
Posts: 16
Joined: Sat Sep 12, 2009 3:51 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Amin »

Profesor inace nikada ne pita sve do kraja (osim nekada kada ga luda opali) potrebno ti je dobro da znas prvi dio lekcije i one tri vrste zakona...a poslije ako krenes on prekine. A profesor ti moze postaviti samo pitanje ovlasti predstavnickog tijela tj. zadnji dio lekcije

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by elSaik »

Da vas elSaik nešto pita - jel' dozvoljava Duvnjak, u slučaju prenosa predmeta, da mu se odgovara par glava prije redovnog roka u januaru?  :moli: :kava:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

Kako kad... Sjecam se da moja raja koja je prenijela ustavno nije mogla prije rokova polagat nista. Da li je bilo nekih izuzetaka ne znam, mada znajuci profesora sumnjam, dosta je fer po tom pitanju. Ili svi ili niko  :mrgreen:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by elSaik »

Ti baš znaš utješiti čovjeka.  :kava:

babydux
Posts: 9
Joined: Tue Jun 30, 2009 12:34 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by babydux »

Nisam u mogucnosti doci na svoj termin, sta mislite hoce li me profesor pustiti da odgovaram sa drugim slovom, poslije Bajrama? Ima li neko iskustva s ovakvim situacijama :) ?

Post Reply

Return to “II godina”