PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Tassa
Posts: 186
Joined: Wed Oct 07, 2009 3:50 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Tassa »

[quote="nekl"]
U mojoj knjizi iz 1998. godine, na toj je stranici rijec o politickoj odgovornosti vlade prema predstavnickom tijelu. Spominje se interpelacija, istrazna povjerenstva i institucija parlamentarnog povjerenika.
[/quote]E to je kod nas slicno pitanje , pravo na interpelaciju, zastupnicka pitanja, posebna istrazna povjerenstva... U knjizi iz 2006 str. 309.

minche001
Posts: 197
Joined: Fri Jul 17, 2009 1:30 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by minche001 »

[quote="amila"]
[quote="minche001"]
[quote="nihadk"]
jel istina da su mu sada poglavlja nezavisno sudstvo i federacija i konfed.jedno poglavlje šta naj češće pita iz tih poglavlja.hvala na pomoći
[/quote]

jeste, samo jedno pitanje, bar sam ja tako dobila, "moderne fereralisticke teorije".
[/quote]

Kolegice,ako moze pitanje,jesi ucila tu lekciju iz knjiga 2006 ili 98,prilicno se razlikuje,meni je lakse iz 98,pa neznam jel problem  ;)
[/quote]

Nije problem :D  Polozila sam po knjizi iz '98.

tvoj idol
Posts: 240
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:25 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by tvoj idol »

Nisam ni znao da je došlo do promjene termina....Imao sam na isti dan kad je bio moj termin, ispit iz privrednog sistema..čak u isto vrijeme :/
Može li se otićni na ovaj termin 13.9 iako sam slovo N ?
Hoće li Duvnjak praviti problem oko toga ?

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by TinkerBeLL »

[quote="tvoj idol"]
Nisam ni znao da je došlo do promjene termina....Imao sam na isti dan kad je bio moj termin, ispit iz privrednog sistema..čak u isto vrijeme :/
Može li se otićni na ovaj termin 13.9 iako sam slovo N ?
Hoće li Duvnjak praviti problem oko toga ?
[/quote]

Nemas nista da izgubis (osim propustenog roka u najgorem slucaju). Otidji i zamoli da te primi.  Ako bude raspolozen i ako mu ne bude guzva, moguce da ti odobri izlazak. U svakom slucaju sretno kolega!

tvoj idol
Posts: 240
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:25 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by tvoj idol »

Hvala !  :)

Amyyy
Posts: 63
Joined: Sun Mar 01, 2009 3:37 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Amyyy »

Ei ljudi jel zna iko treba li kod kantonalnih vlasti uciti o zakonodavstvu ,izvrsnoj vlasti i sudstvu  :( :( ili samo opce odredbe ????  :D

Lucky Strike
Posts: 498
Joined: Sat Feb 21, 2009 11:18 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Lucky Strike »

[quote="kenan.topa"]
Može li mi neko reći, MOLIM VAS, šta je na 204-oj str. u tom starijem izdanju koje prof. očito koristi, a ja imam ovo iz 2006.god. ma inače mi loše ide ustavno II, a sad ne mogu ni da se orjentišem šta je na toj stranici i koliko sam uopće položila. Unaprijed hvala!
[/quote]Prof. koristi knjigu iz 1995...204 str. ti je pitanje "savremena shvatanja o diobi vlasti"... polozio si dva pitanja jel tako :D

Soap
Posts: 317
Joined: Tue Jan 19, 2010 11:29 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Soap »

Pitam se šta će biti sa onima kojima ostane 1 glava ili pozitivno pravo poslije drugog termina.Je li moguće da profesor da još jedan termin ili tako nešto? :S
Last edited by Soap on Mon Sep 13, 2010 12:05 pm, edited 1 time in total.

nekl
Posts: 11
Joined: Fri Jul 23, 2010 9:07 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by nekl »

Ako ti ostane jedna glava i/ili pozitivni dio, obicno profesor kaze da dodjes za par dana kad neko drugo slovo bude polagalo i polozis taj preostali dio. Ako ti on sam od sebe nista ne kaze, mozes ga i ti zamoliti i vjerovatno ce ti dopustiti.

djuza
Posts: 32
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:26 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by djuza »

malo je rec da je glupo ovo sto moramo opet ucit ustavne sudove iz pozitivnog dijela na kraju :S, ionako ima podosta

Post Reply

Return to “II godina”