PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ocajna_kucanica
Posts: 94
Joined: Tue Jun 14, 2011 9:28 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by ocajna_kucanica »

Pozdrav svim kolegama :)
Naime, i ja sam studentica PFSA,ali neaktivna ima 4 godine. Stala sam na trecoj, ostalo mi stvarno sa druge godine.  I dok sam studirala, nisam bila neki student iskreno receno. Gledala sam sto je moguce vise prepisati i izvuci se ispod kapi-sada tek shvatam, na svoju stetu!
Naime, planiram na jesen aBd upisati opet trecu, ali ono sto je vaznije, do tada namjeravam ''vratiti se'' na prvu i drugu.. zelim te neke osnove naknadno nauciti, moram.
Po vasem misljenju, koje predmete treba da uzmem i savladam osnove? Molim bez nekih ruznih komentara, svjesna sam da nisam trebala prepisivati itd, ali tako je bilo i nema povratka. Zato sada i zelim da ispravim gresku.
U pitanju je tzv ''stara Bolonja''.
Hvala unaprijed na odgovoru :)

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Takatsuki Sen »

Ne trebaju ti osnove iz niceg. Ako vec naletis na predmet koji se nadovezuje na predmet iz ranije godine onda prelistaj tu konkretnu materiju. A iz historijskopravnih i teorijskopravnih ti svakako nece nista trebati. Jedino sto je vrijedno ponavljanja su pozitivnopravni predmeti.

Dramaqueen
Posts: 9
Joined: Wed Apr 13, 2016 8:34 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Dramaqueen »

Kolege, zaboravila sam prijaviti ustav II za septembar, a ostale mi jos 2 glave do kraja, hoce li napraviti problem ?

Dincica_
Posts: 949
Joined: Sun Oct 07, 2012 5:48 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Dincica_ »

Neeee

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by r0nald07 »

Kako se odgovara Ustav II, cuo sam da nisu dovoljna ona pitanja, da profesor Duvnjak pita i mimo njih?

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Point. »

Odgovara se na isti način kao i Ustav 1, samo što su ovdje u pitanjima SAD, Švicarska i parlamentarizam jedna glava, a u praksi su ti to 3 glave koje ne učiš po ovim pitanjima s foruma, nego sve od A-Ž jer njih profesor najviše forsira.

Dramaqueen
Posts: 9
Joined: Wed Apr 13, 2016 8:34 pm

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Dramaqueen »

Za ustav II koristi trazilicu za pojedina pitanja. Npr kod 2. Glave ( ne znam koja ke to tacno po onim pitanjima) pita poslije sadrzaja izvrsne funkcije i one podnaslove tj grupe, najcesce prvu, a u pitanjima ja navedeno da to ne treba, isto tako je naveden zakonodavni postupak kod te glave da ne treba, a treba. Svicarsku i Ameriku mozes po pitanjima, a Parlamentarizam pita apsulutno sve. Sretno!

Post Reply

Return to “II godina”