PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Faruk38
Posts: 46
Joined: Sun Aug 04, 2013 4:01 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Faruk38 »

Danas sam bio na faxu da se upisem, ali nije nikoga bilo u racunovodstvu da platim ono 5KM za osiguranje, pa je li zna neko od koliko su oni tu, da mogu uplatiti i upisati se?


Hvala :)

Smurfette
Posts: 240
Joined: Wed Sep 21, 2011 11:11 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Smurfette »

Imam pitanje i jako bih bila zahvalna na provjerenom odg: sad bih opet upisala 2 godinu, ali bih morala vanredno, posto bi bila 3.obnova. A vidjela sam da bih trebala sad i na biro da se prijavim, posto ne mogu vise redovan student biti. Da li ja sada mogu da zaledim ovo sto imam polozeno, jer ne bih odmah mogla uplatiti vanredno godinu? I mene interesuje koja je procedura kod zaledjivanja? I da li onda svakako mogu na biro da se odmah prijavim, sta mi od papira treba? Tamo pise 30 dana od gubitka prava na red studij, moram se na biro prijavit, pa imat cu god dana zdravstveno? Znaci, ne moram upisat odmah vanredno, mogu zalediti i na biro se prijaviti, i to me interesuje?

Faruk38
Posts: 46
Joined: Sun Aug 04, 2013 4:01 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Faruk38 »

Ukoliko je obnova treci put, biras da li zelis u vanredne ili redovne samofinanasirajuce. Tako da ako izaberes RS, ne moras na biro. Imas opciju i uplacivanja na rate. Tako da ako ti nije ostalo puno predmeta, to nije losa opcija.


Sretno :)

Smurfette
Posts: 240
Joined: Wed Sep 21, 2011 11:11 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Smurfette »

Hvala. A svakako bih znaci sad zaledila, pa iduce god cu vidjet sta cu. Voljela bih da mi neko odg svakako, da li mogu sad zalediti, da ne upisujem odmah? A i zbog zaposlenja, vise bi mi odg ako mogu zalediti, i na biro se prijaviti, jer mi traze knjizicu? I da mi neko kaze proceduru kod zaledjivanja?

Faruk38
Posts: 46
Joined: Sun Aug 04, 2013 4:01 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Faruk38 »

http://studomat.ba/forum/http://studoma ... ic.php?t=4 tu imas temu sa par odgovora pa pokusaj, ili nazovi studentsku pa pitaj za info :)

Smurfette
Posts: 240
Joined: Wed Sep 21, 2011 11:11 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Smurfette »

Hvala ti. Koliko ovdje vidim, nema nikakve procedure, treba samo otici na studentsku i reci da zelimo pauzirati. Jel ima iko to da potvrdi? Da ne treba nikakav papir, ni procedura, nego samo otici na stud i reci da zelimo pauzirati, a iduce godine se upisati, ako zelimo? Gdje se evidentira da pauziramo? IKO?

Nihooo92
Posts: 217
Joined: Mon Feb 27, 2012 11:54 am

Odg: PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Nihooo92 »

Ako trebaju nekome knjige za III godinu nek se javi u pp.

judge2608
Posts: 155
Joined: Sun Jan 15, 2012 5:31 pm

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by judge2608 »

Zakon o visokom obrazovanju,čl.68:
"Studentu koji obnavlja studijsku godinu organizaciona jedinica/visokoškolska
ustanova moze, unutar jednog ciklusa u skladu sa svojim kapacitetima i organizacionim mogućnostima, dozvoliti pohađanje nastave i polaganje nastavnih predmeta iz naredne studijske godine pod uvjetom da ukupno opterećenje studenata
po semestru ne prelazi 30 (E)CTS studijskih bodova- kredita."

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Nejra4 »

Pa da, to je kolizija.

Smurfette
Posts: 240
Joined: Wed Sep 21, 2011 11:11 am

PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Post by Smurfette »

Mogu li sutra ovjeriti semestar? I ima li iko da kaze kako funkc to sa zaledjivanjem godine?

Post Reply

Return to “II godina”