PFSA: Savremeni pravno-politički sistemi

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
cvenkapica
Posts: 24
Joined: Sun Aug 23, 2009 9:00 pm

PFSA: Savremeni pravno-politički sistemi

Post by cvenkapica »

E drage kolege moze li mi ko reci sta se uci za usmeni ispit kod profesora?Cula sam da ima novu knjigu ,al' mi se stvarno ne daju pare...vec sam savladala skriptu.Sad me interesuje onaj neki dio kojeg su kolege polagale na predroku,test je bio u pitanju...gdje to mogu naci,jel to ustvari onaj dio sto se treba uciti i za pismeni?Treba li se uciti onaj historiski dio kod npr.Rusije(ima ga dosta i prilicno je kofuzan,bar u skripti)...svaka pomoc je dobrodosla :Dunaprijed se zahvaljujem  :p031:
Last edited by cvenkapica on Sat Aug 18, 2012 9:44 pm, edited 1 time in total.

idrizovicaida
Posts: 44
Joined: Thu Sep 03, 2009 7:23 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by idrizovicaida »

Draga koleginie pita usmeno i historijski dio npr..Kina prvi, drugi, treci ustav!!Pa zatim Francusku petu republiku moras o svemu malo da znas...al sve je u principu sreca moze i da te ne pita historiju!!!

unlimited
Posts: 64
Joined: Tue Jun 30, 2009 8:32 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by unlimited »

Ukoliko zelis usmeno da polazes ispit, onda moras nauciti cijelu knjigu ukljucujucu i onaj prvi dio koji se odnosi na politicke stranke i sl. Ja ne znam po kojoj skripti ucis, ali vecina skripti nema taj prvi dio, nego samo drzave. Trebala bi obratiti paznju i na to jer te profa moze oboriti upravo na tim pitanjima, a posto je zadnji ispitni rok, ne bi smijela rizikovati.

irmela
Posts: 28
Joined: Tue Jul 21, 2009 1:43 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by irmela »

ja sam prosle god. usmeno polagala ovaj predmet i bilo mi je puno lakse nego pismeno. mene je pitao kanada i australija..

lejla777
Posts: 56
Joined: Sun Feb 22, 2009 4:15 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by lejla777 »

Ima li neko da je izlazio sada 15.09. na usmeni?
Kako je bilo?

deauxma1212
Posts: 69
Joined: Tue Sep 22, 2009 7:46 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by deauxma1212 »

Ma nista posebno kao i uvijek mora se znati NESTO ne mozes nikako polozit na supljiranje.Ma 5-6 dana i spremljen ispit.

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by amkiee »

zna li neko kad je (bio) pismeni ispit iz ovog predmeta, i kada je upis ocjene za isti  :misli:  ja sam ovo položila još u junu, ali na moju žalost sam tada fulila termin za upis ocjene, a asistentica mi je rekla da će mi upisati ocjenu kada bude upis ocjena nakon II termina...pa ako ko zna.... :f035:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by Dama Pikova »

[quote="amkiee"]
zna li neko kad je (bio) pismeni ispit iz ovog predmeta, i kada je upis ocjene za isti  :misli:  ja sam ovo položila još u junu, ali na moju žalost sam tada fulila termin za upis ocjene, a asistentica mi je rekla da će mi upisati ocjenu kada bude upis ocjena nakon II termina...pa ako ko zna.... :f035:
[/quote]

Moj ti je savjet da se obratis ass na mail i kažeš joj da te uputi kad možeš upisati tu ocjenu. Mislim da ona nije tip koji ne čita mailove, za profesora već ne znam.

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by amkiee »

ma neki dan mi je reply, ali mi je rekla da moram čekati kada prođe II termin (nije rekla kada je), pa da onda svi idemo na upis ocjene, a ne bih da i sad propustim...

Nejra_sa
Posts: 176
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:38 pm

Odg: SAVREMENO PRAVNO POLITICKI SISTEMI

Post by Nejra_sa »

Ja sam isto u junu polozila, ali jos mi nije upisano, tek poslije II sept. termina, tako nam je receno. Ak neko sazna kad je upis, molim da javi , ne bih da propustim... :|

Post Reply

Return to “II godina”