PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Stuudent
Posts: 94
Joined: Tue May 07, 2013 12:19 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Stuudent »

Moze li neko napisati pitanja koja su bila sad na roku, i da li je neko bio na usmenom ispitu kako je bilo, posto mi je ovo uslov za 4 god, pa mi je bas panika, hvala

Hellboy
Posts: 50
Joined: Mon Oct 03, 2011 2:03 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Hellboy »

Da li svi mogu izaci na pps na rok 29.9 ?

Stuudent
Posts: 94
Joined: Tue May 07, 2013 12:19 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Stuudent »

Mozes izaci ovo je socijalni rok, al samo na ovaj predmet,tacnije samo jedan predmet ovaj ili bilo koji drugi ako znas kakva su pitanja bila u sep,ili kako je na usmenom, molim te reci posto niko ziv ne odgovara, kolegijalnost na nivou,a meni je uslov za 4 god, dakle biti ili ne biti

Leejla
Posts: 129
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:52 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Leejla »

Usmeni znam samo da je za vecu ocjenu ko hoce, a ova pitanja sam nasla na grupi 2.godine na fb:
Odrednice direktivizma, definicija ek.razvoja, stagnacija i nazadovanje, karakteristike ek.sistema, definicija akumulacije i veze s potrosnjom u odnosu nac.dohotka, monetarno pol.sistem i mjere, devalvacija, devizno teziste i oblici regionalnih organizacija.
Ekonomija ponude, funkcije novca i ciljevi, funk.trzista i mat.-proiz.faktori trzista, dva vida pol.cijena i primjeri, funkcije CB, trziste kapitala (sekundarno i ucesnici), nesto oko disk. stope.

Hellboy
Posts: 50
Joined: Mon Oct 03, 2011 2:03 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Hellboy »

Mislim da se ispit moze dobro spremiti iz ove skripte koja ima 90 stranica.

angel666
Posts: 56
Joined: Thu Jan 27, 2011 4:01 pm

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by angel666 »

Koja je to skripta? Nema je u skriptarnici?? Vidjela sam samo onu koja ima onih 400 pitanja

Hellboy
Posts: 50
Joined: Mon Oct 03, 2011 2:03 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Hellboy »

Imas na grupi na facebooku  :)

Stuudent
Posts: 94
Joined: Tue May 07, 2013 12:19 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Stuudent »

Je li to skripta bh pravnici od 90 str

Hellboy
Posts: 50
Joined: Mon Oct 03, 2011 2:03 am

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by Hellboy »

Jeste , iako je i ta skripta preopsirna, nepregledna , nema sanse da se nauci svaki onaj podnaslov, svaka informacija. Zato je i prolaz nikakav.Bilo bi dobro kada bi saznali koja pretezno pitanja dodju na ispitu, pa da se sastavi fino skripta. Ali to ce se moci tek sljedece godine jer tek od ove godine je drugaciji koncept ispita nego sto je bio, tj pitanja su esejska , sto ovaj predmet cini jos tezim.

angel666
Posts: 56
Joined: Thu Jan 27, 2011 4:01 pm

Re: PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Post by angel666 »

Hajde nek se neko oglasi ko je polozio po toj skripti, uvedite nas bar malo u semu spremanja ovog ispita u ovoj formi u kojoj je sada  :k835:  :k835:  :k835:

Ps.ima li ta skripta da se kupi kod Hilde?

Post Reply

Return to “II godina”