PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Smacker »

raspad mnogonacionalnih federacija · neuspjeh mnogonacionalnih federacija gdje u knjizi naci ove dvije lekcije zna li neko i treba li ih uopste spremati? Forsira li prof puno federalisticku teoriju i kako pita pozitivni dio? Hvala puno

Dramaqueen
Posts: 9
Joined: Wed Apr 13, 2016 8:34 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Dramaqueen »

[quote="lana11"]
Hoce,ja sam prosli put odgovarala Svicarsku, SAD i Parlamentarizam,kad sam to zavrsila pitala sam za dalja pitanja posto sam spremila i narednu glavu, onda je postavio ostala pitanja, i za pozitivni dio.
[/quote] Kako ispituje poslije parlamentarizma? Cula sam da nekome preskoci X glavu skroz i pita ga XI. Jednog je momka pitao poslije parlamentarizma institucije EU a to je isto XI glava. Kako to funcionise? Hvalaa

lana11
Posts: 8
Joined: Mon Apr 11, 2016 9:15 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by lana11 »

Poslije parlamentarizma ide jedno pitanje (iz 10.ili 11.glave,  meni je bilo neovisnost sudstva ali su neki odgovarali i federalisticku teoriju) pa onda institucije Eu, to je redovno pitanje, svakog pita jednu od institucija, i onda pozitivni dio.

Dramaqueen
Posts: 9
Joined: Wed Apr 13, 2016 8:34 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Dramaqueen »

Hvala Lana. A zna li neko pita li ovu posljednju lekciju kod parlamentarizma? Zakljucno razmatranje o suvremenom parlamentarizmu?

Point.
Posts: 87
Joined: Fri Aug 09, 2013 4:18 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Point. »

[quote="Dramaqueen"]
Hvala Lana. A zna li neko pita li ovu posljednju lekciju kod parlamentarizma? Zakljucno razmatranje o suvremenom parlamentarizmu?
[/quote] To se ne uči, slobodno preskoči.

Smacker
Posts: 633
Joined: Fri Nov 05, 2010 2:05 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Smacker »

Moze li mi neko reci vezano za pozitivni dio za ustav FBiH sta se tacno uci jer mi nije bas najjasnije ovo sto u grupi pise, sta treba a sta ne?

pravnicisa
Posts: 22
Joined: Wed Dec 02, 2015 9:14 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by pravnicisa »

Da lì se iz lekcije neovisnost sudstva uci svih 20 stavki

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Takatsuki Sen »

Da.

Mahalusa
Posts: 37
Joined: Fri Sep 23, 2011 3:45 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Mahalusa »

Postovane kolege odakle se uci pozitivni dio? Ustav?

Dramaqueen
Posts: 9
Joined: Wed Apr 13, 2016 8:34 pm

Odg: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Dramaqueen »

Kolege, zaboravila sam prijaviti Ustav za septembar a ostale mi jos 2 glave glave do kraja, i planiram na prvom roku zavrsiti, je li neko imao iskustvo, hoce li napraviti problem?

Post Reply

Return to “II godina”