PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Guja
Posts: 71
Joined: Sat Aug 29, 2009 3:12 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Guja »

To ti je lekcija Ustrojstvo savezne vlasti u Svicarskoj, koja je ustvari podijeljena na dva pitanja, zakonodavnu i izvrsnu vlast u svici.

Em123
Posts: 71
Joined: Tue Feb 04, 2014 11:18 am

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Em123 »

A kad je tebi dao rok, je li te zapisao ili samo rekao da dodjes? [quote="Stuudent"]
Meni je dao rok prije drugog roka, jer na prvom nisam nista polozila,a i meni je uslov za 4, a polozila sam samo 6 glavu, nekom je davao nekom nije, zavisi meni je kao rekao zato sto sam mu drug, a nisam ga ni pitala, al mi je doslo i vise nego dobro,pa me zanima kod Svicarske, prosli put mi je rekao izvrsna vlast, koja je to ustvari lekcija kad imaju samo one tri :)


[/quote]

Stuudent
Posts: 94
Joined: Tue May 07, 2013 12:19 am

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Stuudent »

Zapisao me i rekao da dodjem 19, a u mojoj grupi je davao jos i 18 rokove, al samo kome je on htio to su uglavnom bili studenti koji tad nisu polozili nijednu glavu, mislim da necemo imati problema sa ustavom samo da naucimo, to je bar on rekao , a ide u penziju  pa se nadam da se davati jos rokova pa valjda cemo se aBd rijesiti, meni je ostao i privredno pravni kod Kanite za uslov 4 god,pitam kao luda al niko mi ne odgovara, pa ako neko ovdje zna bilo kakvu informaciju dobro ce mi doci, jer je biti ili ne biti, hvala i sretno svimaa :)

maki21
Posts: 130
Joined: Mon Dec 12, 2011 5:08 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by maki21 »

Da se pridruzim i meni je uslov za 4,jel sigurno da 100% ide u penziju?

law
Posts: 513
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:31 am

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by law »

Ide, ali valjda ce nas ispratiti sa polozenim ustavom :)

Guja
Posts: 71
Joined: Sat Aug 29, 2009 3:12 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Guja »

Ne uce se Ustavni sud BIH i FBIH za pozitivni dio jel tako?
I druga stvar, jel profesor postavlja samo jedno pitanje za BIH i FBIH ili ih tretira kao dvije glave

Takatsuki Sen
Posts: 288
Joined: Sun Sep 30, 2012 4:42 am

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Takatsuki Sen »

Ustavni sudovi se ne uče, i da, jedno pitanje samo dobijaš iz pozitivnog dijela.

Jami
Posts: 25
Joined: Sun Jan 11, 2015 4:37 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Jami »

Zna li neko da li postoji neka mogućnost da se prenese ustav 2 u 4.? Očistila sam treću, samo mi ustav ostao :D

maki21
Posts: 130
Joined: Mon Dec 12, 2011 5:08 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by maki21 »

I ja sam ocistila trecu ostao mi samo ustav 2,ne moze da se prenese u 4.

rale88
Posts: 291
Joined: Thu Oct 01, 2009 2:08 pm

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by rale88 »

Evo da se i ja pridruzim i meni je uslov za 4 komotno smo moglo napraviti grupu "Svi oni kojima je Ustav uslov za 4" ;) a cuo sam da ce ostati jos jednu godinu sad koliko je tacno i provjereno to nisam siguran

Post Reply

Return to “II godina”