PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Em123

Re: PFSA: Ustavno pravo II

Post by Em123 »

Moze li mi neko reci sta se uci u okviru pitanja 'kantonalne vlasti'? Da li se uce i zakondavna tijela i ovaj mehanizam zastite vitalnog nacionalnog interesa?

law

Post by law »

Ja kako sam upratila da se kantonalne vlasti uce do izvrsne vlasti kantona!
Neka neko jos potvrdi ako nije problem i malo detaljnije da napise sta se uci iz parlamenta fbih i vlade federacije posto je meni u dva materijala razlicito podvuceno

Point.

Post by Point. »

Zna li neko slucajno daje li profesor rokove npr u novembru i decembru za ustav 2, ako se vec obnavlja godina, cisto da se ne ceka januar?

arijen

Post by arijen »

Moze li mi neko objasniti kako sad pita 10 i 11glavu.. jedna mi je kolegica rekla da se iz 10 normalno uce one lekcije koje i pisu a da iz 11 pita samo temeljne institucije EU, pa bih htjela provjeriti..

Paola

Post by Paola »

10 i 11 glava su kao jedno pitanje, ucis sve lakcije iz obje glave a kao posebno pitanje dobije jednu instituciju EU. I mene zanima ovo za kantonalne vlasti, sta se tacno uci. Ako neko zna nek napise

Em123

Post by Em123 »

Da li se u X glavi u okviru pitanja - neovisnost pravosudja, uce i podnaslovi kvalifikacije,imenovanje i obrazovanje; uvjeti i trajanje obavljanja duznosti itd?

Em123

Post by Em123 »

Moze li mi neko reci je li sigurno da ne ucimo ustavni sud BiH i FBih? I kod pitanja vlada federacije je li se uce i predsjednik i potpredsjednik a ove nadleznosti se preskacu sve do ministra?

Stuudent

Post by Stuudent »

Institucije Eu je li to samo ovo na 430 str.ili ima neki dodatni materijal ??

law

Post by law »

Samo to, pita jednu od tih institucija. Javite ako ima ko da mu je dao profa rok naknadno za uslova. Ja idem tek poslijepodne

Em123

Post by Em123 »

[quote="mala1234"]
Moze li mi neko reci je li sigurno da ne ucimo ustavni sud BiH i FBih? I kod pitanja vlada federacije je li se uce i predsjednik i potpredsjednik a ove nadleznosti se preskacu sve do ministra?
[/quote] zna li iko?

Post Reply

Return to “II godina”