PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

PFSA: Stvarno pravo

Post by clio »

Drage kolege  zna li neko kako bi mogao izgledati ispit iz stvarnog sad na drugom terminu? Znamo da je pismeno jer je prof.. na godisnjem,mozda je neko kontaktirao ass.? I sta ako smo polozili testove ,zbrajaju li nam se bodovi ? Hvala svima  :f035:
Last edited by clio on Sat Aug 18, 2012 9:44 pm, edited 1 time in total.

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by amkiee »

Profesorica je rekla da će ispit biti koncipiran kao i ispit iz nasljednog prava, ili ispit iz građanskog prava ako si izlazila  :)
Za one koji nisu izlazili: na ispitu bude nekoliko pitanja na zaokruživanje, nekoliko pitanja na dopunjavanje, nekada bude jedno esejsko, mada ne mora biti, i budu 2 zadatka. Dakle, ukupno bude oko 16 - 17 pitanja + 2 zadatka...A što se tiče poena koje si prethodno osvojila, ti bodovi će biti dodani onim bodovima koje osvojiš na ispitu  :mrgreen:

hayworse
Posts: 129
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:11 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by hayworse »

pozz, moze li mi neko reci kako ce biti sad 7og, jel pismeno usmeno, i ima li skripta kakava iz stvarnog, i moze li se iz nje poloziti, i zadatci... ??

clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

Odg: Stvarno pravo

Post by clio »

Wow super hvala ti puno Amkiee, sa tim zbrajanjem poena imamo neke sanse  ;)

clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

Odg: Stvarno pravo

Post by clio »

[quote="hayworse"]
pozz, moze li mi neko reci kako ce biti sad 7og, jel pismeno usmeno, i ima li skripta kakava iz stvarnog, i moze li se iz nje poloziti, i zadatci... ??
[/q
Zaboravi skriptu i ako postoji ,drzi se knjige i zakona i prof.predavanja a  ispit je PISMENO!!!!!!!

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by amkiee »

[quote="clio"]
Wow super hvala ti puno Amkiee, sa tim zbrajanjem poena imamo neke sanse  ;)
[/quote]

Nema na čemu  :f010:, a i ja planiram 7. izaći stvarno, imam i ja ukupno nekih 20 -tak bodova, tako da sam prikupljala infos, a i profesorica je rekla da nam prikupljeni bodovi važe ili do septembra ili do oktobra, ne sjećam se tačno :U  :e006:

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by amkiee »

Oj people, izgleda da test ipak nece biti onakav kako sam gore navela. Na posljednjem terminu je iz nasljednog ispit bio sastavljen od jednog esejskog i dva zadatka :S juce mi kolegica pricala,ona izlazila 24., a ja sam nasljedno na predrok izlazila, nama je bio skroz drugaciji test :( :( :(....

clio
Posts: 229
Joined: Sat Jun 27, 2009 9:10 am

Odg: Stvarno pravo

Post by clio »

[quote="amkiee"]
Oj people, izgleda da test ipak nece biti onakav kako sam gore navela. Na posljednjem terminu je iz nasljednog ispit bio sastavljen od jednog esejskog i dva zadatka :S juce mi kolegica pricala,ona izlazila 24., a ja sam nasljedno na predrok izlazila, nama je bio skroz drugaciji test :( :( :(....
[/quote]

Ja se nesto nadam da ce ipak biti kako si gore navela jer test pravi ass. a ona voli te testove :))))  mozda nam pomjesa pitanja sa testova koje smo radili unutar nastave i doda nesto iz Zaloznog prava ,Prava građenja i to :) jesi li ti isla na zadnja predavanja i vjezbe ,jel sl. navela sta treba a sta ne treba uciti iz Zaloznog ili Sluznosti ili realnog tereta ? Obraduj me i reci ne trab nista  :D :P

amkiee
Posts: 43
Joined: Thu Mar 12, 2009 12:52 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by amkiee »

Ma nadam se i ja jer bih voljela da je onako kako sam napisala gore, nekako mi se čini da je lakše za položit  :f010:
Koliko znam, treba se sve ono učiti, nema ovo hoću ovo neću  :l956: :( 

maniac
Posts: 12
Joined: Sat Mar 28, 2009 8:17 pm

Odg: Stvarno pravo

Post by maniac »

Da nije Darja okacila neko obavjestene o promjeni termina (mislim da sat, ne datum), jer ovi sa neta vaze za usmeno polaganje?

Post Reply

Return to “II godina”