PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
SelmaKSA

Odg: Stvarno pravo

Post by SelmaKSA »

Zna li neko drugi mail od Prof. Melihe Povlakic? jer preko ovog neidu bas mailovi dobro...
@ Nina Iris: m.povlakic@pfsa.unsa.ba
Last edited by SelmaKSA on Sat Jul 02, 2011 11:25 am, edited 1 time in total.

Nina Iris

Post by Nina Iris »

Ne znam stvarno, ja sam joj slala mail, i odgovorila je... Znaci da radi :D

andjelak

Post by andjelak »

[quote="YiggSaw"]
Moze li mi neko objasniti kocept finalnog ispita, kako ce izgledati,koliko pitanja,kakva pitanja,esejska ,zadaci ????

Hvala !
[/quote]
i usput ako ste vec izlazili ranije please napisite i sta se od esejskih najvise vrti na pismenom testu...hvalaaa i od mene ;)

Sanja

Post by Sanja »

[quote="Jalle89"]
Jel može neko da odg. na ova pitanja bila bih mu zahvlana..
Načelo povjerenja znači:
a) da se savjesna treća osoba može pouzdtai da je sve ono što je u zemljištu tačno i da ono što nije upisano ne postoji.
b) da se savjesna treća osoba može pouzdati da je sve ono što je u zemljištu tačno i da ono što nije upisano ne postoji, ali samo ako stiče na osnovu ...
c) da jedno lice može sticati vlasništvo od nevalsnika na osnovu načela p..
d) da je za sva treća lica zemljišna knjiga tačna i potpuna
e) da se upisana lica mogu pouzdati da su njihovi upisi tačni ..

[/quote]

ja bi odgovorila a) ali pogledaj u knjizi nacelo povjerenja kod zemljisnih knjiga procitaj jednom :)

kaca797

Post by kaca797 »

Jel moze neko da odgovori na ovo pitanje,hitno mi je............                                                                            Lice A je vlasnik i zakljucilo je sa licem B ugovor kojim se za B konstituise plodouzivanje.B je upisan u ZK i nekretnina mu je predana u posjed.B se prema nekretnini ponasa kao da je njegova,umanjuje joj vrijednost,tako sto odvaja odredjene dijelove nekretnine i njima raspolaze.Lice A .podize tuzbu zbog smetanja posjeda. Da li ce uspijeti sa tuzbom?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Sanja

Post by Sanja »

Hoooooooceeee :) Ne smije umanjiti njenu vrijednost :D

@mi

Post by @mi »

Kolege, znate li koje sporedne tuzbene zahtjeve  moze tuzilac  isticati u vlasnickoj tuzbi?
Ja mislim da se to odnosi na naturalne i civilne plodove, da li ima jos nesto pored toga ?

Nina Iris

Post by Nina Iris »

Kolege,zna li iko treba li se uciti Podjela stvari ? :)

ai mei

Post by ai mei »

@Nina

[quote="jazzmina"]
pita glavnu podjelu stvari i pertinenciju ( malo detaljnije ) :D
[/quote]

Nina Iris

Post by Nina Iris »

hvalaaaa :) :)

Post Reply