PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nina21

Post by Nina21 »

to grupisanje tuzbi, na sta je mislila s tim pitanjem?

rukajja

Post by rukajja »

da grupišem po sličnosti tužbe uglavnom rei vindicatio i treća su slične jer se traži povrat stvari.

mask

Post by mask »

[quote="Stuudent"]
Znaci postavlja 2 glavna pitanja i milion podpitanjaa, imal nekooo sa ljepsim iskustvom sa usmenog, jer mi za uslova, a ovaj mask me i nije ohrabrio al nimaloo, koja su tebi pitanja bila mask :)
[/quote]

Nisam htio da te obeshrabrim, inače, neke kolege koje su izlazile puno puta usmeno komisijski
govore da je prilično realna. Ja sam izašao jednom usmeno, i, sve u svemu nemam lijepe
riječi. Ali ima i ljudi koju su stvarno lako prošli, tako da su iskustva različita.

Postavi ti dva pitanja i onda te presijeca potpitanjima ili te pusti da se ispričaš pa ti onda postavi
još koje potpitanje. Moj savjet ti je da malo brže pričaš :) neće imati kad da te reže. Potpitanja
poslije odgovorenog pitanja nisu baš tako opasna, ova prva ti naprave kašicu od odgovora.
Meliha postavlja, Misita šuti, a Darja te zajedno sa Melihom pegla.
Od dva pitanja ako jedno ne znaš možeš slobodno izaći. Inače pretice se upisuju u index.
Evo su neka od pitanja koja sam upamtio:
Suvlasništvo, dijelovi zemljišne knjige, rei vindicatio, actio negatoria, služnosti, načelo akcesornosti, hipoteka...

I pored svega negativnog, ipak mislim da je usmeno daleko lakše položiti.

Stuudent

Post by Stuudent »

E kolega hvala ti punoo, sad mi je vec malo bolje, uglavnom ako se bas dobro nauci nece oboriti, al valja nauci :D...hvala na savjetima, inace brzo pricam pa mi to nije problem, sretno i tebi i meni i svimaa :D

nay pravnik

Post by nay pravnik »

Sta mislite hoce li dozvoliti da usmeno odgovaram ako mi nije za uslova

arijen

Post by arijen »

izgleda da ce usmeno pitati samo ako je komisijski...a ako nam je za uslova izgleda nece, ali bar se NADAM da ce dati onaj test 3 esejska i zadatak da nam bar malo olaksa :S.

Stuudent

Post by Stuudent »

Odakle sam to da nece pitati usmeno kome je uslova, i zna li uopste kad je taj usmeni

Nina21

Post by Nina21 »

Postovana kolegice,

profesorica je bolesna, pa ce se tek danas znati kada je termin usmenog
ispita. Molim Vas da tim povodom kontaktirate nasu novu asistenticu na
s.mezetovic@pfsa.unsa.ba

Pcelica Maja

Post by Pcelica Maja »

Jesu li ispit za vanredne sutra u 17?

Stuudent

Post by Stuudent »

Evo kolegica rece da se danas mora prijaviti ko hoce na usmeni 7.oktobra (STVARNO PRAVO ),al samo kome je uslov ,mora sve ostale imati ocijene upisane u indeks, sad jel dezinformacija ili nije nemam pojma :D

Post Reply

Return to “II godina”