PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
hyx
Posts: 44
Joined: Sun Oct 06, 2013 6:34 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by hyx »

Zna li neko kada je sljedeci rok za polaganje i kada je polaganje komisijsko ko bude prisutan pri ispitivanju?
Iii ako imam polozenu prvu parcijalu, bez obzira sto je komisijsko polaganje ja polazem samo drugu, tj. onu koju nemam polozenu, jesam li upravu? :)

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by Nejra4 »

Provjeri na rasporedu ispita je li prošao drugi rok, ako jeste onda tek  junu imaš sljedeći rok. Komisijski je pismeno, dakle budu oni koji su i inače na ispitu. Ne, polažeš integralno, jer treći put kad padneš drugu parcijalu, poništava ti se prva.

hyx
Posts: 44
Joined: Sun Oct 06, 2013 6:34 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by hyx »

Aha, hvala ti. :)))  A bilo je polaganje jucer ali mislim da necu zadovoljiti potreban broj bodova za prolaz, a evo ass mi je odgovorio da je usmeno... Znaci u junu, pa dobro. A je li komisijsko bude u sali ili kabinetu da li znas? I ne, ne polazem integralno valjda, jer sam dva puta tj. past cu dva puta tu drugu, jer sam na prvom polaganju prosla prvu parc, a drugi i treci put pala drugu. Ipak integralno komisijski ili parcijalno?  :(
Last edited by hyx on Thu Feb 06, 2014 3:05 pm, edited 1 time in total.

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by Nejra4 »

A da jeste, kod njih je usmeno, u kabinetu je onda. Ti uopšte nećeš izaći komisijski ako padneš sada, ideš opet parcijalno. Prva parcijala se ne ubraja u te padove. Izašla si jednom drugu, sad opet i treći put u junu ako izađeš i padneš ideš komisijski,

hyx
Posts: 44
Joined: Sun Oct 06, 2013 6:34 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by hyx »

Jao jesi li sto posto sigurna da je tako? Znaci fazon je imati tri prijave na ISSS i onda ide na komisijsko? Jer ja sam samo dva puta prijavljivala obzirom da prvu parc. nije trebalo. Nadam se da je tako. :D 

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by Nejra4 »

Čuj jesam li sigurna, pa i ti to trebaš znati. Kad ne budeš mogla prijaviti na isss, ideš komisijski. Parcijale ne mogu biti komisijski, osim Rima jer se tamo računaju izlasci na ispit, a ne padovi. Prva parcijala nikad i nema prijavu.

hotac
Posts: 16
Joined: Mon Jan 04, 2010 11:38 am

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by hotac »

Prijava na isss.ba ništa ne znači. Bitno ti je kad izađeš na ispit, a prijavljivat možeš svaki, nema to nikakve veze.

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by Nejra4 »

Izvini, ti hoćeš da kažeš da svaki ispit koji nisi mogao prijaviti na isss-u, jer ti je to bio 4. put da izađeš i trebao si komisijski, normalno si mogao polagati, nisi plaćao, nisu ti ništa prof. govorili.. Ako je tako, daj da se pobunimo, šta nam onda traže prijave. Ne zbunjuj više ljude, molim te.

hyx
Posts: 44
Joined: Sun Oct 06, 2013 6:34 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by hyx »

Ne razumijem onda zasto mi je ass Izmirlija napisao da trebam komisijski ako sam dva puta samo izlazila drugu parc. -.-

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Post by Nejra4 »

Možda je on tebe pogrešno shvatio, jer sam i ja razumjela da ideš komisijski u prvom postu. Prva parcijala se ne računa, ako je padneš naravno ideš integralno, nema za nju popravnog. Drugu parcijalu imaš pravo tri puta izaći, kad treći put padneš izlaziš integralno. Samo je i mene zbunilo sad, nećeš ti poslije tog trećeg puta ići komisijski, nego integralno, a kad 3 puta padneš integralno ideš komisijski četvrti put.

Post Reply

Return to “I godina”